Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha 25 éven aluli vagyok, azaz...

Ha 25 éven aluli vagyok, azaz SZJA mentességem van, a CSED alatt vonják, vagy sem?

Figyelt kérdés

Októberben szülök, eddig megkaptam a fizetésemmel együtt az SZJA-t. Úgy olvastam, hogy a CSED esetén csak azt vonják le, viszont ha koromnál fogva én adómentes vagyok, attól még vonják?


Illetve külön kérdés, hogy ha anyaként én igénylem a családi pótlékot, az a CSED mellé már jár?



2023. aug. 11. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
Jó fiatalon felkoppintottak...
2023. aug. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Ameddig 25 év alatt vagy nem vonnak majd a CSED-ből semmit, ha be töltöd a 25-öt akkor a 30 év alatti anyák kedvezményét az igényelni kell.

Családi pótlék az egy külön dolog, természetesen igényelheted a CSED mellé.

2023. aug. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Nekem sincsen bajom azokkal, akik olyan korban szülnek (hozzáteszem nagyobb esély van a beteg babára), amikor már lassan nagyszülőnek kéne lenniük....
2023. aug. 11. 18:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Szja-t semmiből nem vonnak 25 év alatt. Családi pótlékot onnantól igényelhetsz, hogy megszültél.
2023. aug. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez azt jelenti, hogy a bruttó fizetésem lesz a csed? 😮
2023. aug. 11. 21:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, mivel 25 év alatt nem vonnak szja-t.
2023. aug. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért az nem teljesen igaz ilyen formában, hogy nem vonnak SZJA-t. Az átlag fizetés szintjéig nem vonnak, tehát kb 60 000 Ft az, amivel többet kapsz 25 év alatt, ha a fizud eléri az átlagot.
2023. aug. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!