Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha felmondok, de a felmondási...

Ha felmondok, de a felmondási idő alatt kiderül, hogy terhes vagyok mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Hülye kérdés tudom, hosszú lenne kifejteni, de ilyesmi helyzetbe is kerülhetek, és nem tudom ilyenkor mit lehet csinálni, hogy kapjak csedet, illetve gyedet rendesen.

Nem mondtam még fel, és nem vagyok terhes, csak előre gondolkodom.

Lenne egy másik munkahely azért mondanék fel, tehát oda felvesznek, csak nem tudom tudnék-e ennyire inkorrekt lenni, hogy odamegyek titokban terhesen, aztán dolgozok kb félévet. Na mondjuk a munkáltatók se korrektek általában...



2023. szept. 1. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Elsősorban érdemes átgondolni a családtervezés fogalmát, mert azért valahol abszurd, hogy a 21. században egy fejlett országban valaki csak úgy, váratlanul teherbeessen.


Amúgy nem Te lennél az első, aki terhesen kezd egy munkahelyen, és hogy inkorrektek a munkáltatók, az nem jogosít fel semmire.

2023. szept. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Ha felmondasz sok választásod nincs.

Vagy nem kapsz csed/gyedet

Vagy keresel másik munkahelyet ahol szülésig maradsz

Vagy otthon hesszelsz, fizeted magadnak a tb-t, majd szülés elött elmész munkanélkülire. De sok csedre/gyedre ne számíts

2023. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
A megoldás egyszerű, a felmondás előtti utolsó menstruációtól a következő munkahely próbaidejének lejátáig védekezni kell. Azért ha az ember jól összeszervezi a dolgokat ez kB 4 hónap, nem a világvége, és így az új helyen is nem fél évet, hanem máris közel 1 évet dolgozhatsz, ami manapság annyira nem inkorrekt, sokan váltogatják évente a munkahelyüket magasabb fizetés reményében.
2023. szept. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát akkor leírom a konkrét sztorit, aki szeretné olvassa el.

2 éve nem jön össze a baba. 3 inszemináción vagyunk túl, még elvileg egy lesz, aztán jöhetne a lombik.

A gondom, hogy utálom a munkahelyem, nagy a stressz, a főnököm idegbeteg, sokszor gyomorideggel megyek dolgozni. Nyilván nem tesz jót ez a nagy stressz se a gyermekvállalás szempontjából. Már rég munkahelyet kellett volna váltanom, csak ugye úgy voltam vele, hogy ha összejön a terhesség az is megoldja a gondot. Csak hát nem jön össze... Úgy terveztem, hogy mivel a lombik előtt mindenképp szünetet szeretnék tartani, ezért a 4 inszem után elmegyek máshova dolgozni, és addig szüneteltetjük a dolgot. De már elkezdtem most keresgélni az álláshirdetések között, gondoltam úgyis még sok idő míg visszahívnak, míg elmegyek az interjúra, akkor amíg döntenek... Hát kedden beadtam valahova, szerdán már hívtak állásinterjúra, és azt mondták mindenképpen fel szeretnének venni, minél előbb. Persze én mondtam, hogy a jelenlegi főnököm az az egy hónapot mindenképpen ledolgoztatja velem.

Na most nem tudom mit csináljak, mert mi lesz ha pont ez az utolsó inszemináció lesz a sikeres? Hisz elvileg minél többet csinálnak, annál jobban reagál a szervezet a hormonokra, annál nagyobb az esélye a terhességnek.

2023. szept. 1. 20:25
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja a lényeget kihagytam, tehát ha egymást követő hónapokban csináljak az inszemeket akkor reagál egyre jobban a szervezet, nyilván ha nagyobb szünet van két inszem között akkor az olyan mintha megint az első lenne kb legalábbis én így tudom.
2023. szept. 1. 20:38
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondanék fel. Már csak azért sem mert nekem is szar volt a munkahelyem de amint terhes lettem 3 szor jártam a korházat az ikrekből egy elment és veszélyeztetett terhes voltam. Az egész terhességem végig hánytam vagy ha felálltam elájultam. Ha felmondasz mert majd a másik munkahelyen szülésig maradsz szerintem kockázatos. Ha te is így járnál mint én nem tudnál szüléyig maradni sőt nagyon bejárni sem. Sokkal stresszesebb gyed és csed nélkül nevelni egy gyereket a semmiben szinte kiszolgáltatva a férjednek.
2023. szept. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez mennyire lenne tuti állás?

Mert ha nem a főnyeremény, csak a másiknál jobb, akkor mi lenne, ha elmondanád nekik, hogy miben vagytok?

Hátha úgy is kellenél nekik, és akkor megoldódik a dilemmád, ha meg így visszamondják, akkor maradsz az inszemig a régi helyen, és tartod az eredeti tervet, hogy csak utána váltasz, ha nem sikerül.

2023. szept. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az volt,hogy egyre nagyobb nyomás,stressz és csesztetések voltak,nagyon kikészültem a munkahelyemen,de közbe már több,mint 2 éve nem jött a baba. A próbálkozást abbahagyni se akartam,de már itt se bírtam. Végül az új ajánlatot nem fogadtam el,hanem maradtam,mert egyszerűen azt éreztem,hogy biztos akkor fog összejönni és hoppon maradok. Elkezdtem egy átképzést a munka mellett,hogy ha elvégzem majd akkor lépek. Ez egyébként full le is foglalta minden időm,de imádtam és attól kezdve könnyebb volt a munkahelyemen is,mert láttam az alagút végén a fényt.:D két hónapra rá spontán összejött a baba,később veszélyeztetett is lettem a felétől. Nem bántam meg,hogy maradtam,ha a férjemre hallgatok felmondtam volna és pont akkor jött volna össze. Valahogy éreztem,hogy maradnom kell. Neked kell tudnod melyik a jó döntés. Egyébként amit az utolsó írt sem hülyeség,hogy esetleg beavatni,hogy meddőségi kezelés alatt vagytok például,az járható e?
2023. szept. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék el több inszemre, szerintem tök felesleges, ha 3 alatt nem jött össze. Munkahelyet váltanék, bejelentkeznék lombikra, de csak a próbaidő után kezdeném el.
2023. szept. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem több jó utat is felvázoltak már, neked kell eldöntened melyik számodra a jó.

Ha jó lehetőség lenne, én beavatnám őket. Ha annyira nem, akkor maradnék, sz*rnék mindenre és amint lehet elhúznék táppénzre, ha teherbe esel.

Szerintem a mai világban luxus csed/gyed nélkül gyereket szülni, így biztosan nem hazárdíroznék. Maradnék a hátsómon, vagy biztosra mennék, ami a próbaidőt illeti.

2023. szept. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!