Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha nem dolgoztam még akkor...

Ha nem dolgoztam még akkor milyen támogatásokra vagyok jogosult?

Figyelt kérdés

Még nem estem teherbe, csak szeretnék tájékozódni, most sok mindent lehet hallni, hogy így változott úgy változott stb.

Szóval dolgoztam már, de nem volt lepapírozva (egy hónapig könyörögtem állítólag nem sikerült a könyvelőnek megcsinálni, így ott felmondtam 1 hónap után) meg napszámba dolgoztam, virágot ültettem.(erről sincs papír) (ezt inkább azért írtam le, mert nem munkakerülő vagyok, csak eddig még a bejelentés nem jött össze)


A sulit most fogom befejezni év végén, mivel idén érettségizek, majd tanfolyamon szeretnék szakmát tanulni.


Milyen lehetőségeim lennének, ha most teherbe esnék?

(nem szeretnék terhesen értetlenkedni, így időben szeretném tudni, hogy még miket kell elrendezzek, hogy hiánytalanul meg legyen minden)

20l


nov. 29. 12:14
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
97%
Legalább 1 év munkaviszony nélkül: GYES, családipótlék, egyszeri anyasági támogatás
nov. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%
Így csak az egyszeri anyasági támogatást és családi pótlékot kaphatod. (Remélem erre nem akarsz szülni..)
nov. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
95%
20 évesen tanulj, dolgozz, szerezz egy jó szakmát, tegyél félre pénzt, legyen megtakarításod. Ne terhes akarj lenni.
nov. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Nem, természetesen nem akarok erre szülni azért írtam ki a kérdést.

Neten is olvasgattam az anyasági támogatás pl nem jött át, hogy az csak egyszeri 60 ezer forint.

Tervezek suli után elmenni dolgozni, de most minden erővel az érettségin vagyok és a házat is csináljuk, nekem most időmbe sem férne bele, eddig gyűjtöttünk és így beszéltük meg párommal, hogy most csak ő dolgozik én tanulok.

nov. 29. 12:25
 5/34 A kérdező kommentje:

3-as!

Először úgy gondoltam, hogy szeretnék egyetemre menni, de feleslegesnek tartom már, mert tanfolyamon szerzett szakmámmal több lehetőségem volna.

Sosem voltam bulizós típus, egész életembe az anyaságot vártam, nem 30 évesen szeretnék szülni. Szerintem ezt minden ember másképp látja és én se beszélem le az egyetemistákat, hogy szerintem szüljenek, mert csak megy mellettük az élet, mert én azt nem látom hasznosnak. Nekik az a hasznos, nekik ez a terv.

De azért köszönöm, hogy figyelmeztettél. 🤍

nov. 29. 12:28
 6/34 anonim ***** válasza:
91%

Azért jó lenne - minden rosszindulat nélkül - ha előbb tennél is valamit a közösbe és csak vennél ki belőle!


Az egyszeri anyasági jár (feltéve hogy jársz rendesen terhesgondozásra) ez 60-70e között van valahol. GYESre vagy jogosult, ami 28e körül van, illetve családi pótlékra, ami 12e gyermekenként.

Belátható, hogy ez nem valami nagy összeg, ráadásul csak szülés után járnak. Az anyasági hamarabb jön, ha megvan a négy pecsét a kiskönyvben. A többi csak a gyermek megszületése után.

Ha nem dolgozol, gondolom tb-d sincs, vagy magad után fizeted. Hogy tervezed a vizsgálatokat finanszírozni, ha nincs tb-d illetve miből lesz meg a babakelengye?

Én diplomával, három év munkaviszony után "mertem" teherbe esni és a 200e havi tb nem nagyon bőven takarja a kiadásokat, pedig a kelengye nagy részét a tesómtól megöröklöm, kivéve a babaruhákat.

Ezt vedd számításba azért. Az egyetlen extra, hogy magán nőgyógyászhoz járok, az havi 30.

nov. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó vagyok, egyébként az egyetemre járás meg a családalapítás nem feltétlen lehetetlen egyszerre. Én egy 4 éves szakot végeztem, 3 évet dolgoztam és most 26 vagyok, az első babát várom, nekem is célom, hogy 30 alatt itt legyen velünk a tervezett 2 gyermek.

De azért előbb tényleg nem árt stabil alapokat építeni.

nov. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozz egy évet.

Különben havi 37e ft-ot fogsz kapni, ami kb a pelenka.

Mindig gondolni kell arra mi lesz, ha a pároddal lesz valami, miből tudod nevelni a gyereket? Nem arra kell első sorban gondolni, hogy elhagy. Egy baleset, haláleset, mi lesz veletek akkor?

Legyen egy piacképes szakmád, helyezkedj el bejelentve, az nagyon fontos és dolhozz egy évet egy fix, kiszámítható munkahelyen.

nov. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Van tb-m, esti suliba járok, aminek a minősítése miatt gimnázium így jár.

A suli befejeztével megyek dolgozni onnantól kezdve meg a munkáltató intézi.

Értem, hogy tegyek bele mielőtt elveszek, de nem is azt írtam, hogy most haszonleső mód csak azt várom, hogy az ölembe hulljon, ugyanis terhes sem vagyok és előtte szeretnék dolgozni. (de ha nagyon erre a közös dologra megyünk akkor Orbán többet lopott már mint beletett)

A babakelengye miatt nem kell aggódnom, mert nem rég született a kisöcsém, anya úgy vette a ruhákat, hogy nem csak kéket, hanem általános színek, hogy majd én is tudjam őket használni, ráadásul a családba is több baba van, itt mindenki adja veszi a ruhákat (öcsi most 3 éves, nem tervezett baba volt, ha valakit érdekel)

Ami nálunk költséges azok azok amik fogyó eszközök (pelenkázáshoz szükséges dolgok, ágynemű, textilpelenkák, új babakád, a többi szükséges holmi meg van)

nov. 29. 12:42
 10/34 A kérdező kommentje:
Tudom, nem is támaszkodok a páromra.
nov. 29. 12:43
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!