Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan kell kiszámolni mennyi...

Hogyan kell kiszámolni mennyi lesz a Gyes összeg? Néztem kalkulátort a neten és mindegyik mást mutat....

Figyelt kérdés
nov. 29. 17:41
 1/9 A kérdező kommentje:
A havi bruttó bérem 427.530 Ft és 30 êv alatti édesanya vagyok. Érvényes erre az adó kedvezmény vagy ebből nem vonnak adót csak Tb-t?
nov. 29. 17:43
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A GYES összege az öregségi nyugdíjminimum 100%-a, vagyis bruttó 28.500 Ft/hó, gyermekenként.

Nem a GYED-re gondolsz?

nov. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen a Gyed-re gondoltam. Annyira nem tudok ezen ki igazodni keverem a kettőt.
nov. 29. 17:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyes összege fix és független attól, hogy dolgoztál-e előtte.
nov. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Gyed az 5.5 hónapig 100%
nov. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5, álmodban. Az a csed.
nov. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem írom le, mert itt mindent megtalálsz:

[link]

Az első fél évben (168 nap azt hiszem) jár a jövedelmed alapján a csed, aztán a gyerek 2 éves koráig a gyed, majd 3 éves koráig a gyed. Ahogy idősödik ez egyre kisebb összeg. Kiszámolják az alapodat (a linken megtalálod hogyan, ez alapján jó közelítéssel te is ki tudod a tiédet), majd erre megállapítják a naptári napi csed/gyed-edet. A csed az alap 100%-a, a gyed a 70%-a (de van maximuma), a gyes pedig az egykori jövedelemtől függetlenül, egységesen 28.500 ft. Te nem adózol, amíg szja mentes vagy.

Minden egyebet megtalálsz a mák honlapján, ha rákeresel egyenként a juttatásokra.

dec. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.
dec. 14. 20:01
 9/9 anonim ***** válasza:
6 igazad van elírtam
dec. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!