Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Majd januàr 13.-àra vagyok kiìrva az ikrekkel,de valòszìnű,hogy 38.hètig hagyjàk bent őket csak,szòval szerintem olyan 28.-a körül jönnek majd Decemberben.Amikor kijöttem a kòrhàzbòl,akkor el kell mennem lezàratni a tàppènzemet a szülès előtti nappal (Vagy azt előbb kell intèznem?)ès ki kell töltenem egy formanyomtatvànyt a Csedről,amit az OEP oldalàròl kell majd letöltenem,vagy a munkahelyemről kèrjem,vagy mindegy?Ha kitöltöttem,akkor beadom a munkahelyemre a babàim születèsi dàtumàval(mit csatoljak hozzà a lezàrt tàppènzes papìron kìvül).Illetve egyszeri anyasàgit,91 napos adòkedvezmènyt (mondjuk ezt a 91 naposat apuka munkahelyèn lèvő könyvelő intèzi,mert azt ő igènyli a magasabb bère miatt)ès csalàdi pòtlèkot is meg kell igènyelnem,gondolom azokat a kormànyhivatalban.Van mèg olyan ,amit meg lehet igènyelnem egyből szülès utàn?Utàna a 168. naptòl apuka megigènyli a GYED extràt 3 èves korukig ès nekem eközben fizetès nèlküli szabadsàgra kell mennem ès fizetnem kell magam utàn a TB-t,igaz?Utàna 3 èves korukban(ikrek miatt) kell a Gyest megigènyelnem(nem tudom meddig),ami igaz duplàn jàr ikreknèl,ha jòl tudom. Mennyire ìrtam le jòl?🤣Kihagytam, vagy rosszul ìrtam valamit??Lègyszi segìtsetek 🥰



dec. 15. 13:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve,ha mèg apuka GYED-en van ès èn ùgy döntök,hogy dolgozni szeretnèk ès a babàkat bölcsibe adom,de nem arra a munkahelyre mennèk vissza,ahonnan eljöttem szülèsi szabadsàgra(mert itt csak dèlutànba tudnèk dolgozni,de persze nem mondanèk fel,csak nem oda mennèk dolgozni,maradnèk ott fizetetlen szabadsàgon),hanem pl keresnèk egy boltot a környèken ,akkor az ,hogy kivitelezhető?
dec. 15. 13:32
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Táppénzt aznap le kell mondanod ahogy bekerülsz a kórházba.
dec. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Telefonàljak a hàziorvosnak,amint bementem a kòrhàzba?
dec. 15. 14:08
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én telefonáltam a kórházból, igen, hogy reggel megszültem, előző nappal zárják le a táppénzt. A csed igénylőt nekem a munkáltatóm adta, oda is kell leadni. Guglizd meg, rá van írva, hogy miket kell csatolni. Az anyaságit és a családit ügyfélkapun keresztül is megigényelheted, nekem pár órán belül elbírálták és 2 nappal később utaltak.

A bölcsi / munka kérdést nem értem. Ha találsz új helyet, a régin felmondasz, kifizetik a bent maradt szabit és kész. Sok helyen viszont mimkaviszonyhoz kötik a bölcsit és nem vesznek fel, ha nincs munkád.

dec. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Èrtem,köszönöm 🙂 Azèrt nem akartam felmondani,mert kèsőbb lehet visszamennèk,ha màr nagyobbak lesznek a gyerekek,most csak kerest volna a környèkünkön valami bolti melòt,hogy mègis jöjjön be +pènz a kasszàba 😅Csak nem tudom,hogy lehetsèges-e az,hogy az eredeti munkahelyemen fizetetlen szabin leszek ès egy màsik munkahelyen dolgozom 4 vagy 8 òràban🤷‍♀️ Nem èrtek hozzà sajnos 🤦‍♀️😅
dec. 15. 21:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak a legkisebb gyerek 3 éves koráig maradhatsz fizetetlen szabin az eredeti munkahelyeden. Emellett máshol dolgozni lehetséges, de szerintem a munkáltató beleegyezése szükséges hozzá, pláne ha ugyanazon iparág.
dec. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahogy a 6-os írja. Be kell jelentened a mostani munkahelyeden, ha új helyen kezdesz dolgozni.
dec. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!