Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szerződés lejárta után 42...

Szerződés lejárta után 42 napon belül igényelhetem a CSED-et?

Figyelt kérdés
2024.01.31ig van határozott szerződésem, tegnap jelezte a felettesem, hogy nem fognak hosszabbítani. Tudom, hogy csak akkor számít a 42, ha azon belül születik meg a baba, de én 2 héttel későbbre vagyok kiírva. Ilyenkor lehetséges 28 nappal előbb igényelni a CSED-et? Munkanélkülit igénybe tudok venni a szülésig, ha ez nem járható út, de a fizetésem alapján 370 ezer CSED-re lennék jogosult, munkanélküli alapján ennek csak a töredéke jár. Illetve, ha egyből a szerződésem lejárta után igényelem a munkanélkülit és az lejár akkor is érvényes a 42 nap?
dec. 19. 06:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen álláskeresési, mert jár a csed, ha a biztosítás megszűnését követő 42 napon belül szülsz, de a gyed nem fog járni, mert annak feltétele, hogy a csedre való jogosultság biztosítás fennállása alatt keletkezzen.


Úgyhogy mérlegeld, hogy jó csed, majd két és fél év gyed, vagy inkább kevesebb csed, de gyed is jár.

dec. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
És ha 42 napon túl szülsz, csed sem jár, mert a jogosultság a szüléssel keletkezik, nem az igénylés kell 42 napon belül, hanem a szülés.
dec. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

nem az igénylés napja a mérvadó, hanem a szülésé.

Menj mindenképp munkanélkülire.

dec. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
dec. 19. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!