Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes után felhalmozódott...

Gyes után felhalmozódott szabadság az most fizetés nélküli vagy jár rá fizetés?

Figyelt kérdés
Köszönöm ha valaki tud rá válaszolni!
dec. 21. 05:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Gondolj bele! Fizetés nélkülit akkor kér az ember, ha a rendes elfogyott....

Azt nem gyűjti....

Szóval fizetett.

dec. 21. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Justinianus ***** válasza:
73%
Mert a fizetés nélküli szabadság az mióta gyűlik meg halmozódik?!?
dec. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Gyes alatt nem jár szabi. A CSED alatt és a GYED első félévére jár amit akkor veszel ki mikor vissza mész. Azt természetesen fizetik.
dec. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
dec. 21. 08:32
 5/11 anonim ***** válasza:
24%

3, ez így nem igaz.

Jarhat gyesre is.


Ugyanis nem folyósított ellátástól függ. Jár a 24 hét szülési szabadság idejére, és a fizetés nélküli első fél évére.


Akkor is, ha nem volt jogosult csedre, gyedre...

dec. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
Én most vettem ki a maradék szabimat,amint a gyerek betöltötte a 2-öt,utána megyek csak dolgozni. És igen mivel ez sima szabi ezért jár érte fizetés.
dec. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

5!


Ha nem jár neki se csed, se gyed, nehezen volt a szülés időpontjában munkahelye, ahol gyűlnek a szabadsága. A csed feltetele a minimum 365 nap, tehát egy éves munkaviszony. Az alap éves szabadsag 21 nap.

dec. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedveskék!


Most komolyan neki álltok vitázni, meg találgatni mi járt mi nem járt, volt e munkahelyem? 🤦


Nem ez volt a kérdésem.


Ha nem lett volna munkahelyem, nem lenne szabadságom, nem lenne hova

vissza mennem, nem tettem volna fel

a kérdést..


3.gyermek után mennék vissza dolgozni, csakhogy ne találgassatok feleslegesen. De sajnos nem fogok tudni vissza menni.

Csak azzal nem voltam tisztában a gyes lejárta utáni felhalmozódott szabadság minek minősül.

dec. 22. 07:33
 9/11 anonim ***** válasza:
26%

7, attól, hogy a szüléskor volt jogsziony, nem biztos, hogy megvolt a 365 nap.

Attól, hogy csedre jogosult volt, nem biztos, hogy gyedre is (ha jogviszony megszűnését követő 42 napon belüli szült).


Szóval a teljesen lepontozott 5-ös a hibátlan válasz.

A szabit az Mt szabályozza.


Kérdező, attól, hogy volt munkahelyed, még nem biztos, hogy jogosultságod is volt tb ellátásra.

És ez nem vita, henm egy normális szakmai válasz.

Jogszabály:


115. § (1) A munkavállalónak a munkában töltött idő alapján minden naptári évben szabadság jár, amely alap- és pótszabadságból áll.

(2) * Munkában töltött időnek minősül az (1) bekezdés alkalmazásában

c) a szülési szabadság,

d) a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (128. §) első hat hónapjának...


Szó nincs csedről, gyedről. Info hiányában (meg azzal is) ez a pontos, hiteles válasz.

dec. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

De könyörgöm nem ez volt a kérdés..


Totál felesleges körítést írsz.


Nem az volt a kérdés mire jár szabi mire nem.

Mivel gyes lejártát írtam - ami logikusan azt jelenti a gyermek betöltötte a 3.életévét - ez idő alatt felhalmozott szabadságaimat kapom meg most, ami után kell munkába állnom, és erre a szabira vonatkozóan szólt a kérdés..

dec. 22. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!