Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha kapom a gyest 10 éves...

Ha kapom a gyest 10 éves koráig a sérült gyermekemre,akkor?

Figyelt kérdés

Az beleszámít a nyugdíjba? Abból is vonnak nyugdíjjárulékot?

Dolgozok amúgy. Csak érdekelne, hogy a munkabérből is vonnak,meg a gyesből is? Ha nem dolgoznék,vonnák a gyesből? Akkor csak a TB-t kellene fizetnem magam után?


dec. 31. 11:47
1 2 3
 1/23 babyboom567 ***** válasza:
91%
Én nem értem a kérdést.Miért kéne tb-t fizetned ha gyest kapsz?
dec. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vonnak a gyesből nyugdíjjárulékot. Csak azt vonnak, de a gyes folyósítása alatt tb fizetése nélkül is egészségügyi szolgáltatásra jogosult vagy.
dec. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Értem. Azért fizetem a tb-t,mert dolgozok. Vagyis a munkahelyem fizeti

A gyermekem autista, azért jár a gyes 10 éves koráig.


Csak tisztában akarok lenni a dolgokkal. Mert nem biztos, hogy a munkámat sokáig tudom még csinálni egészségügyi okokból.


Ha megszűnne a munkaviszonyom, akkor tudnom kell, hogy vonják-e a nyugdíjjárulékot tőlem,és hogy mi a helyzet a TB-vel.

dec. 31. 15:26
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sajnos nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz.
dec. 31. 15:26
 5/23 babyboom567 ***** válasza:
100%
Amennyit a gyesből vonnak attól éhenhalsz nyugdíjas korodra,igazából szinte csak szolgálati időnek számít,pénzben kb nulla.
dec. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 babyboom567 ***** válasza:
Ha a gyereked autista, nem tudsz elmenni vele GYOD-ra?
dec. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
A spektrum szélén van,normál iskolába jár. Asperger szindrómás. Szerintem nem. Nem kell otthon ápolni...
dec. 31. 17:28
 8/23 A kérdező kommentje:
Csak olyan munkám van,amit már fizikailag nem fogok bírni,és agyalok,hogy mit lehetne csinálni.
dec. 31. 17:28
 9/23 anonim ***** válasza:
Gyod-ot akkor tudsz igényelni, ha a pontozós lapon elértek minimum 8 pontot. Egy próbát megér. Én is gyodon vagyok az 5 éves autista fiammal. Bár ő még nem beszél és nem szobatiszta, így nem volt kérdés, hogy jár-e.
dec. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nem cél a gyod.

Én dolgozni akarok.

Gyógypedasszisztensként szeretnék elhelyezkedni mindenképpen. De sajnos van egy diplomám,és amiatt nem vehetnek fel. Zsákutca... 😞. Direkt a lányom miatt végeztem el a tanfolyamot.

Amúgy több munkahelyen is dolgoztam már sérült gyerekekkel és felnőttekkel is. De hiába adom be bárhová a pályázatot,mindig az a válasz, hogy a diploma miatt elutasítanak.


Jelenleg raktáros vagyok 12 órában, de a 2 év éjszakázás kikészített. Nem bírom tovább testileg,teljesen le vagyok amortizálva. 12 órázok váltott műszakban...


Sajnos itt keleten nincs lehetőség, ha gyereked van. Ha sérült, még annyi sem..


Hiába mennék vissza szívesen az oktatási szférába, ez nem Budapest...


Tanárnak a lányom miatt nem tudok visszamenni,ez teljesen lehetetlen. Tanítottam több évig,tudom,itthon hány órát igényelt. Most pedig már 3x annyit az új törvények miatt.


Ő,ha itthon van, 100%-ot igényel belőlem.


Szóval ezen agyalok,hogy mit tehetnék..Dolgozni muszáj, de lehetőség szerint 5 év múlva is életben szeretnék lenni. (Nálunk a cégnél elég gyakori,hogy valaki csak úgy meghal. Fiatalok is. Legutóbb egy 42 éves férfi esett le a székről. Nem akarok a következő lenni.)

dec. 31. 17:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!