Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a szüles várható napja...

Ha a szüles várható napja előtti 1 hónaptól kérem a csed-et és előbb születik a gyerek újra kell kérelmezni?

Figyelt kérdés

Akkor újra kell kérelmezni az egeszet? Úgy ertem pl június 26tól kérem a csedet, de mondjuk június 15en szülök mégsem júliusban.

És ha abba a 30 napba esik a születes?

Azert elég ritka ha valki a kiírt napra szül, azért kèrdezem.


jan. 5. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Nem lehet június 26 előtt beadni pont ezért. Pontosabban be lehet de semmi értelme mert június 26-án kezdik el elbírálni.

Ha június 15-én megszületik akkor június 15-ötödikei kezdőnappal tudod beadni

jan. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok véletlenül elküldtem.

Szóval ha június 15-én születik akkor koraszülött és ilyenkor van olyan lehetőség is hogy ameddig kórházban vagy gyápot kapj (táppénzt) a csedet pedig attól a naptól amikor hazaengednek. Ha ez pl június 20 akkor legkésőbb június 20-tól tudod igényelni.


Ha június 28-án szüleik és te június 26-al igényelted akkor nincs semmi, majd utólag be kell küldeni az iratait ugyanúgy mintha időre vagy idő után született volna és június 26-tól kapod a csedet.

jan. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A szülés várható ideje előtt 28 nappal már lehet kérni az ellátast, tehat következő hónap elejen megkapom arra a 28 napra a csedet.

De ha attól a naptól kérem az ellátást akkor hogyan bíralják el aznap? Az mar elég késő lenne nekik, nem? Addigra ki kell küldeni a határozatot is, hogy elfogadták.

jan. 5. 10:37
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne késő? Nem egyből fogsz pénzt kapni. Ha június 26.-tól kéred, akkor adod be a papírt. A csedet utólag folyósítják, nagy valószínűséggel csak augusztus elején kapnád a júliusit és a törthavi júniusit.

Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy beadtam, és el van bírálva. 60 napjuk van rá.

jan. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
jan. 5. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!