Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi idő után jár a terhessé...

Mennyi idő után jár a terhességi tp és a többi juttatás?

Figyelt kérdés
Egy kolleganőm állítja 1 év minimum kell az adott munkahelyen hogy járjon mindenféle juttatás, gyes, gyed stb. Ha pl 10 éve dolgozom valahol es elmegyek egy új munkahelyre ahol csak 1 hónapja vagyok és terhes leszek akkor csak az alanyi jogon járó összeget fogom kapni ami 20e ft korul van hiaba van 10év folyamatos munkaviszonyom Én ugy tudom a probaido letelte kell. A neten nem találtam erre vonatkozoan informáciot csakhogy mettől meddig jár a gyed gyed és hogy kb milyen összegre kell számítani.

#terhességitáppénz
jan. 16. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom 2 év alatt kell 1 év munkaviszony de lehet én tudom rosszul
jan. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Annyi a feltétel hogy 2 éven belül legyen meg a 365 nap,szülés napján is munkaviszonyban legyél (vagy álláskeresési járadékban részesülj). Régebben kellett a folyamatos munkaviszony (max 30 nap megszakítás) de ha jól tudom ezt már eltörölték.

Azt tudd hogy táppénzen az új munkahelyen annyit lehetsz amennyit már dolgoztál. Pl 4 hónap munkaviszony után max 4 hónap táppénz jár.

jan. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon keveritek a szezont a fazonnal te is meg a kolléganő is.


CSED-hez és GYED-hez 2 év alatt kell 365 nap biztosított jogviszony, mindegy hogy hány munkahelyen hány megszakítással és hogy próbaidő vagy-e, a lényeg hogy a szülés napján is biztosított legyél.


A próbaidő csak annyiból lényeges, hogy próbaidő alatt indoklás nélkül kirúghatnak, terhesség és táppénz alatt is. Ha kirúgnak és nem lesz a szülés napján munkahelyed (vagy nem leszel álláskeresésin) akkor nem leszel jogosult CSED-re és GYED-re.


Olyan nincs hogy terhességi táppénz. A terhesség önmagában nem olyan állapot ami keresőképtelenné tenne. Csak veszélyeztett terhesség esetén javasolhat a nőgyógyász táppénzt, de akkor se kötelező elfogadni és táppénzre menni.

Amit előző írt, hogy csak annyi ideig lehetsz táppénzen amennyit ledolgoztál az akkor igaz, ha több mint 30 nap megszakítás volt a biztosítási időben.

jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!