Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Így mit fogok a gyerek után...

Így mit fogok a gyerek után kapni ?

Figyelt kérdés

Párommal kisbabát tervezünk...

De az a problémám hogy most akarok belevágni a vállalkozásomba amire támogatást fogok kapni fél évig (minimálbért) és utána elvileg a saját lábán kéne hogy álljon a vállalkozásom de kisbabát is szeretnénk olyan 8-9 hónap tehát egy éven belül ...

Nem tudom hogy így a gyedet hogy kapom e ...Vagy hogy van ez ilyen helyzetben ...



jan. 25. 23:18
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%

Alig fogsz kapni valamit. Bejelentett állásnak kellene lenni(visszamenőleg is nem akarok hazudni talán 180 napi átlagkeresetet néznek), hogy normális ellátást kapj.

Ne szülj kérlek bizonytalan helyzetre.

jan. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
81%
Ha már plusz pénzekért remegsz, inkább ne vállalj gyereket.
jan. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
35%
Milyen vállalkozásról van szó?
jan. 26. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
97%

Semmit nem fogsz kapni, amiből érdemben tudod pótolni a kieső jövedelmed, mert mire kapnál? Nincs is jövedelmed. Kapsz majd egyszeri anyasági segélyt, meg utána a 28 500 Ft-ot, aztán ezzel törölheted szemedet-szádat.

Ha magadat se tudod eltartani, mire fel akarsz gyereket vállalni? Milyen vállalkozárt akarsz indítani, aminek első eredménye az lesz, hogy lesz, hogy lebabázol? Gyerek mellett akarod/tudod csinálni?

Tényleg nem értem, hogy gondoltad, vagy mit vársz. A pasidon - párod, mégcsak nem is férjed, hogy vagyonközösségetek lenne - kívül senkire nem számíthatsz, úgyhogy én a helyedben átgondolnám...

jan. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

A könyvelőd tud ezekben segíteni.

De kétlem, hogy járna bármi is, ha te nem raksz bele.

jan. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Alap esetben a csed/gyed feltétele:

A jogosultság napjáig meglévő 2éven belül 365 nap munkaviszony. (nem tudjuk most mit csinálsz)

Illetve a jogosultság kezdetén is meglegyen a munkaviszony.


Alapja: a jogosultság első napjától visszaszámolnak 3 hónapot és az az elötti 180 nap átlagát nézik.

Tehát kell az az 1 év.


Én tuti nem szülnék így a "semmire".


Veszélyeztetett terhes is lehetsz, a vállalkozást nem tudod folytatni, a támogatást is visszafizettethetik veled.

Gyerek mellett szintén hogy akarsz dolgozni?

jan. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 babyboom567 ***** válasza:
100%
Friss vállalkozással(főleg úgy hogy támogatást is igénybe veszel),minimum kb 2 évet várnod kellene a babával.És keress egy könyvelőt, aki számszerűsíti, hogy mennyit kell "dolgoznod" a vállalkozásodban hogy ellátásokat kapj(és ez mennyi lesz),Ne keljen visszafizetni a támogatást,és ne egy durva anyagi csőd legyen, hogy egy kezdő vállalkozásban lebabázol.Mert ez így meredek nagyon.
jan. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Tartok énis a dolgoktól ...

Nagy felelősség egy gyerek ...

Csakmár annyit gondolkoztam hogy hogy kellene a dolgokat csinálni, hogy jó legyen hogy mindent megtudjak adni neki...

Lehet 1 évre el kéne állnom multi céghez és utána biztonságban lennénk

jan. 26. 09:37
 9/31 A kérdező kommentje:
És utána belevágni a vállalkozásba ha még úgy gondolom
jan. 26. 09:38
 10/31 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy vágyom rá hogy anya legyek, benne vagyunk a korban én 33 párom 42 éves ő kint dolgozik németbe
jan. 26. 09:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!