Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szülés után meg fog szűnni a...

Szülés után meg fog szűnni a szerződésem. Igényelhetem egyszerre a Csedet és a Gyedet?

Figyelt kérdés
Május 29-re vagyok kiírva, de június 30-án lejár az egy éves szerződésem, amit kizárt, hogy így meghosszabbítanak. Eddig úgy gondoltuk, hogy majd a férjem igényli a Gyed extrát, de közben kiderült, hogy hiába magasabb a bére, ugyanazt a max.összeget kapnánk mindketten, és úgy még fizetnem is kellene magam után a TB-t. Olvastam valahol, hogy egyszerre is lehet igényelni a kettőt, ilyenkor ez mennyire működőképes? Elvileg munkaszerződés nélkül is kaphatom passzív jogon, de nem tudom annak van-e valami hátránya vagy pontosan hogyan működik. Köszi előre is a választ!
jan. 30. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Egyszerre nem lehet, de passzív jogon járni fog. Ennek összesen annyi hátránya van, hogy egy következő szülés esetén nem kapsz CSED-et, csak ha újra elmész előtte dolgozni.
jan. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Van olyan nyomtatvány, amin egyszerre lehet igényelni a kettőt. Pont ma kaptam a munkahelyemen a munkaügyistől.
jan. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Van az együttes csed-gyed igénylő. Azt kell kitölteni és leadni a munkáltatódnak. Passzív jogon járni fog.
jan. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Az együtt igénylés annyi, hogy megigényled egyszerre, nemkell 2 papírt kitölteni. Kapod a csed-et, majd automatikusan a gyed-et, amikor a csed lejárt. Ha megvannak a feltételek hozzá hiába jár le a szerződésed, passzív jogon kapod a gyed-et. Hátránya ennek az, amit elöttem írtak, hogyha megint terhes leszel rá nem kapsz, csak ha elötte elkezdtél dolgozni és újra megvannak a napjaid.
jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az együttes igénylő meg vagy működik, vagy nem. Nálunk pl nem.

Eddig akivel beszéltem ismerősi körben, mindenki együtt adta le, mégis kérték külön igényelni a gyedet is.

Én is mind a 2x így jártam

jan. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam működött az együttes igénylés. Mindig csak a határozatokat kaptam, hogy most milyen jövedelem fog érkezni
jan. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%
Nálam is működött. Igaz sokan elfelejtik, hogy a szülés után le kell adni a gyermek adatait is.
jan. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!