Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Terhesség alatt kapok e pénzt?

Terhesség alatt kapok e pénzt?

Figyelt kérdés

Nem régiben teszteltem,pozitív lett a terhességi tesztet. 4 éve dolgozom,határozatlan idejű a szerződésem. A fizetésem 300-310 ezer körül van havonta.

Valaki megtudná mondani hogy a terhesség alatt lesz e valami jövedelmem? Sajnos ebben a témában nagyon tájokazatlan vagyok.

Ha kapok bármit is,kb mennyit?

Köszönöm ha valaki elmagyarázza. A rosszindulatú emberekre nem vagyok kíváncsi.



jan. 31. 16:54
1 2
 1/14 babyboom567 ***** válasza:
100%
Munkabért(ha dolgozol) vagy táppénzt,ha kiír az orvos.
jan. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség alatt még dolgozol, tehát a fizetésedet kapod.

A magzat 12. hetes korától tudod érvényesíteni 1 gyerekre a családi adókedvezményt, így a nettó béred 10ezer forinttal nő.


A terhességed 8. hónapjától mehetsz CSED-re.

jan. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Persze, a fizetésed.

Vagy ha veszélyeztetett terhes leszel akkor táppénz.

Bár simán ki szokott írni minden kismamát a nőgyógyász->háziorvos bármilyen indok nélkül....

jan. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék tovább dolgozni,mert a munkám fizikai munkával jár. Emelés stb.
jan. 31. 17:03
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

#3 csak azt nem értem ez kinek jó.. Ki akar a bére 60%-án tengődni hónapokig, ha nincs rá indoka? :D


Nekem biztosan mehetnék utána a sárgaházba.

jan. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
#4 könnyítést nem tudsz kérni? Sokan amúgy edzenek is, tehát amit eddig csináltál elvileg - orvosi állítás szerint - azt továbbra is lehet csinálni. Lényeg az hogy terhesség alatt ne kezdj el súlyt emelni ha előtte nem tetted, de ha előtte tetted, akkor nyugodtna.
jan. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nővérként dolgozom egy idős otthonban. Szerintem nem is engednék hogy tovább dolgozzak. A szagok is bántanak,ami eddig nem okozott gondot.
jan. 31. 17:07
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont megkaptad a választ; táppénzre mehetsz, ami kb. az eddigi béred 60%-a.
jan. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha pedig nem engedik hogy tovább dolgozz, nem tudnak könnyített munkát biztosítani akkor az alapbéred járna...bár ezt az opciót szinte sehol nem szokták alkalmazni...
jan. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp beszélj a főnököddel, mielőtt kéred a táppénz kiírását. Lehet, vannak olyan lehetőségek, amiket te nem is látsz, mert mondjuk nyilvánvalóak. Pl. hirtelen kéne egy recepciós az otthonba, vagy azon gondolkodnak, hogy direktbe adminisztrációra felvesznek valakit...
jan. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!