Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Elszámolt valamit az ügyintéző...

Elszámolt valamit az ügyintéző? Vagy a mák máshogy számol? Valaki tud egy kb. összeget írni?

Figyelt kérdés

Decemberben szültem, január elején intéztük a papírokat.


Amit tudni kell, hogy van egy nagyobb gyermekem akire jár a családi. Mikor az ügyintézővel írtuk a papírokat kiszámolt nekem egy összeget, hogy kb. annyit fogok kapni.

Decemberre a családi különbözetet, arra az x napra járó gyes, januárra a különbözet, januári gyes, +egyszeri anyasági.


Ugye decemberben kiutalták a januári családit is a nagyobb gyerkőcre, de amit januárban utaltak, meg amit most februárban nem egyezik a két összeg. Konkrétan majd 50 ezer a különbség.

Persze be fogok telefonálni, de ilyenkor mi van? Most én is utána számoltam és tényleg majd 50 ezerrel kevesebbet kaptam.


Nem mintha éhenhalnánk enélkül a pénz nélkül, mert szerencsére jó az anyagi helyzetünk, csak nem értem, hogy most mi van.


Infók amik segíthetnek: 1 ovis korú gyermek akire jár a családi + december 19-én született gyermek.


febr. 2. 07:54
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Szia! Ha jól értem, a kicsire csak gyest és családi pótlékot kapsz.


Ez alapján, ha jól számoltam


Decemberre gyes: 28.500/31*13=11.950*90%(nyugdíjjárulék miatt)= 10.756

Január gyes: 25.650

December családi különbözet: 14.400

Januári családi pótlék: 26.600

Egyszeri anyasági: 64.125

febr. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Ha jól számoltam és jól értettem:

decemberben megkaptad a januári családit is, így a januári pénz:

9405 GYES a töredék napokra dec 19-től

64.125 egyszeri anyasági

13.300 csp egy gyerekre, mert a másikra megkaptad decemberben

Összesen: 86.830Ft


Február

25.650 GYES egész havi

26.600 csp 2 gyerekre

Összesen 52.250Ft

febr. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
1-es vagyok, véletlenül elküldtem... Szóval összesen 141.000 Ft környékén kellett szerintem kapnod.
febr. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor jól számoltunk, valószínűleg valami félre csúszhatott, mert nincs 100e amit kiutaltak.
febr. 2. 09:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Decemberben a decemberi családit utalták ki, azt előlegezték meg. Ma jött a januári családi. Mikor intézted a papírokat? Van ám átfutás is. Az egyszerit általában külön utalják.
febr. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!