Mit tudunk ki használni?

Figyelt kérdés

Jön a második baba...

Az elsővel én voltam Csed-en most a férjem van vele Gyed-en..

Mire meglesz a pici a nagy lányom 1,5 éves lesz..

Apa igénybe veheti a naggyal a Gyest és a Picivel a Gyedet a munkája mellett?


Vagy ezt hogy lehetne megoldani?

Nekem ugye nincs munkaviszony szóval a Csed kilőve.



febr. 29. 21:20
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Most hogy számolgatok...jogosult leszek a csed-re...

Apa dolgozhat Gyed és Gyes mellett??

febr. 29. 21:30
 2/29 wc papa válasza:
3%
amint meglesz a 2. baba igen, neked meg munkaviszonyod van jelenleg is egyebkent (a gyerekneveles is munkanak szamit) a gyerek 2 es fel eves koraig (vagy 3) ezert jar neked TB. Addigra meglesz a 2. baba es mehet igy a 3. ig. Igy szoktak csinalni, aztan jon a CSOK.
febr. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs munkaviszonyod, nem leszel jogosult csedre. Az első fél évben gyes, utána az apa igényelheti a gyedet. Arra figyeljetek, hogy mindkét gyerekre ugyanaz a szülő igényelje az aktuális ellátást. Nem értem a kérdést, hogy az apa dolgozhat e gyed/gyes mellett - most is dolgozik, nem?
febr. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%
Vagy van munkaviszonyod, csak épp nem dolgozol, mert otthon vagy a gyerekkel?
febr. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
93%
De ha kaptál CSED-et a gyerekedre,hogy hogy nincs munkaviszonyod? Megszűnt azóta az állás,mióta otthon vagy? Ha van munkaviszonyod,csak otthon vagy a kicsivel,akkor járni fog.
febr. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
80%
Nem értem. Ha jogosult voltál CSED-re, miért az apa ment GYED-re, miközben nem dolgozol? Vagy visszamentél, és kirúgtak? Vagy az apa magasabb bére miatt kértétek a GYED-et így, mert az több, mint amit te kaptál volna, de közben otthon voltál jövedelem nélkül?
febr. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
79%

"Ha van munkaviszonyod,csak otthon vagy a kicsivel,akkor járni fog."

Mivel átadta a férjnek a gyedet, ha nem ment vissza és otthon van, nem jár semmi. Pont ez a buktatója. A biztosítotti jogviszony csak akkor all fent, ha a fizetés nélküli szabadság ideje alatt kap ellátast anyuci, mert abból vonják a járulékot.

márc. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
52%
Dolgozhat, igen.
márc. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

#7 Nem egészen.

A CSED feltétele hogy legyen 365 napja a szülést megelőző 2 évben. Csak ebbe a 365 napba nem számít bele ameddig apa volt gyeden. Ki kell számolni hogyha most gyorsan visszaveszi a gyedet anyuka akkor meglesz-e a 365 nap. Ha megvan a 365 nap és gyeden van a naggyal amikor a kicsi születik akkor jogosult lesz CSED-re.


Az ellátásoknak egy kézben kell lennie. Szóval ha anyuka jogosult lesz csedre akkor a nagyra is neki kell igényelni a gyedet, majd utána gyest az első 168 napban.

Ha nem jogosult csedre, akkor apuka se tud a kicsire gyest igényelni az első 168 napban, mert a mellett nem lehet dolgozni. Akkor vagy anya igenyi a kicsire a gyest és a nagyra a gyedet is vagy marad apánál a nagyra a gyed és a kicsire nem kapnak semmit az első 168 napban majd a 169. naptól a kicsire is apuka igényelheti a gyedet.

márc. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Kedves 1. Válaszoló: nincs tb csak azért mert gyerek van, de én fizetem magam után és nem a Csok miatt van gyerekünk! :)


2. 2024.11.01-re vagyok kiírva az előző két évben meg kell legyen a 365 nap munkaviszonynak az megvan..

Most is dolgozik Apa kapja a fizuját és a Gyed-et is..

Mire a nagy lesz 2 éves és le jár a Gyed és ugye jön a Gyes addigra a kicsi lesz 6 hós és akkor jön neki a Gyed akkor azt is nekem kell átvegyem ugye?

Mivel ha a naggyal én leszek Gyesen akkor a kicsivel is Gyeden.. A kérdés az hogy Apa dolgozhat Gyes mellett? Ha ő menne a naggyal Gyesre és Gyedre is ..


3. Nincs munkaviszonyom!


4. Nincs munkaviszonyom mert Apa vette át a Gyedet, és nekem megszűnt!


5. Igen Apa fizuját nagyobb.. én nem kapok semmit csak családit a gyerekre..


6. Köszönöm szépen


7. dolgozhat Gyes és Gyed mellett is?


8. Meg van a 365 nap!

2022. 11.01-tól megvan 365 nap munkaviszony..


Most Apa kapja a nagyra a Gyedet ami le jár ha a pici 6 hós lesz...

Ha igénybe veszi a picivel a Gyedet akkor a nagyra jár a Gyes de ez egy kézbe kellene csak azt nem tudom hogy dolgozhat-e Gyed és Gyes mellett...


Próbáltam érthetően kifejezni magam...

#Jogosult leszek a csedre!

Fő kérdés!

#Apa dolgozhat Gyes és Gyed mellett?

márc. 1. 20:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!