Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2024-től tényleg kirúghatnak...

2024-től tényleg kirúghatnak gyes alatt?

Figyelt kérdés
Eddig úgy tudtam, hogyba gyes alatt fizetés nélküli szabin nem rúghatnak ki. De most azt hallottam, hogy idéntől ez változott és akár terhesen is, cseden, gyesen is kirúghatnak. Igaz ez?
márc. 9. 10:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem igaz
márc. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hol hallottad ezt a baromságot?
márc. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
2, rengeteg idióta oldal haknizott ezzel 23 végén, 24 elején, sajnos. Én simán büntetném őket szándékos félrevezetés miatt.
márc. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nekem egy ismerősöm állította teljes bizonyossággal
márc. 9. 11:59
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
Bármikor kirughatnak azonnali hatályú felmondással illetve a munkaviszony ugyanígy Bármikor megszuntetheto közös megegyezéssel is. Egyedül sima munkáltatói felmondasra nincs lehetősége a munkaltatonak.
márc. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
5-ös: az azonnali hatályú (rendkívüli) felmondás feltételei nagyon szigorúan meg vannak határozva, közös megegyezéssel meg nyilván nem fog belemenni.
márc. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

6!


A kérdés az volt, kirughatjak e, arra pedig tökéletes valasz az 5. Hidd el, ha akar, a munkáltató tud okot találálni az azonnalira és rengeteg olyan naiv nő van, aki belemegy a közös megegyezésbe, ha megvezeti picit a főnöke

márc. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7


Milyen okot talál ki egy pl. 1.5 éve gyerekével otthon, GYED-en lévő anyukának a főnök? Sem munkahelyi lopást, sem munkavégzés során elkövetett hanyagságot nem tud rábizonyítani, hisz nem is jár be.

márc. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
10%

8!


Pár éve a GYED mellett is dolgozhat, ergo bármelyiket. A lényeget leirtam mar korábban, ha nem sikerül megerteni, az már nem az én problémám. Téma lezarva részemről.

márc. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

#8 "gyes alatt fizetés nélküli szabin"

Azaz nem dolgozik. Ameddig fizetés nélküli szabadságon van SEMMILYEN indokkal nem rúghatják ki. Egyetlen egy féle módon szűnhet meg valakinek a munkaviszonya (saját kérésén/beleegyezésén kívül) a fizetés nélküli szabadsága alatt, akkor ha a cég aminél dolgozik jogutód nélkül megszűnik.

márc. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!