Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen 3 év otthonlét után...

Milyen 3 év otthonlét után újra dolgozni?

Figyelt kérdés
Szeptemberben jár le gyes. Már nagyon rossz itthon. Csak a gyerekkel reggeltől estig. Olyan mintha soha nem érne véget. Mintha az agyam nem hitté el hogy mehetek vissza dolgozni.
márc. 18. 16:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
Én 2 évet voltam otthon, szerintem gyorsan eltelt. Nekem nagyon rossz volt visszaállni a munkába. Elbírtam volna még 1 évet, de sajnos a GYES- tudjuk mennyi. Szerencsés vagy hogy te megtehetted.
márc. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%
Nem 3 évig voltam itthon, csak 1.5 évig de egy áldás volt dolgozni járni, felnőtt emberek közt lenni, ahol nem (csak) a gyerek volt a téma. Igaz a koránkelést és a reggeli készülődés, rohanás nem volt a kedvencem de belerázódtunk 😊
márc. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%
Nekem mentálisan felszabadító volt. Nyilván ismerjük az egyéb nehézségeket, amik az anyuka munkába állásával együtt járnak, de őszintén szólva a mérleg nyelve még így is pozitív irányba billent, minden szempontból, nem csak az anyagiakat figyelembe véve. Úgy éreztem, hogy visszakaptam önmagam, pedig teljesen más pozícióba, más területre tudtak csak visszavenni, és mégis. Sokkal jobb, türelmesebb és rátermettebb anyjuk vagyok azóta a gyerekeimnek. És nem mellesleg jobb felesége a férjemnek ;)
márc. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Szerintem nehezebb,plusz helyen helyt állni újra,ugrálni a háztartás-munka-család között,hogy mindenbe meglegyen az egyensúly. Fáradtabb az ember. De kinek mi,munkakör függő is.:) Stresszesebb pörgősebb munkánál nehezebb,mint ho-ba vagy irodába dolgozgatni. De ez én vagyok. Nekem több időm volt mindenre az itthonlét alatt,de olyan sajnos a munkám,hogy gyerek nélkül is beesni az ágyba volt erőm utána.
márc. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
Már 1 éve dolgozok, utalom mai napig és minden nap, hogy nem lehetünk együtt többet és fáradt is vagyok mire találkozunk. Csodálatos 3 év volt, itthon mindig minden kész volt, rengeteget játszottunk együtt. Egyáltalán nem hiányoztak a felnőtt fszságok.
márc. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

5 évet voltam itthon, 2 gyerek lett ezalatt.

November óta dolgozok. Úgy vártam, mint a messiást.


Az eleje nehéz volt. Kb mostanra jöttünk bele, imádom

márc. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Derjaderja ***** válasza:
91%

4,5 év után mentem vissza, én a munkának nagyon örültem kezdetben, de most pont elegem van abból, hogy állandóan hulla vagyok, a háztartás elúszva. Minden extra (egy fogorvos egy cipővásárlás) hónapokat csúszik, hétvégén meg csak rohanok, hogy behozzam az elmaradást.

De akkor (egy éve) nekem nagy flow volt, hogy dolgozhatok, és a munkahelyre beérés most is megnyugtatja az idegeimet, persze aztán rám szakad ott is a nap.

Nekem a kollégák olyanok, mint a család, vagy még olyanba, és bent érzem magam érzelmileg igazán otthon, ott szeretnék, tudok kommunikálni emberekkel.

Itt az anyuka "barátsagaim" elég nagy kudarcok voltak.

márc. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%

4.5 év, 2 gyerek után jöttem vissza ősszel.

Új munkahely, a gyerekek elötti megszűnt.


Nekem nagyon pozitív. A gyerekek elött kb semmire nem volt időm. A háztartás úszott,pedig egész nap pakoltam.

A gyedem kb a rezsire volt elég, így inkább itthon ültem. Nem éreztem, hogy hasznos része vagyok a társadalomnak. A végére a depresszió is utolért.


Most a háztartás összeszedettebb, oké a mindennapi főzést elengedtem.

Van időnk, pénzem. Mostanába sokat programozunk.


Én sokkal jobban érzem magam, mint otthon.


1 negatívuma van. Ha betegek, logisztikázhatunk.

márc. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%
Betegség esetén logikázni kell,de kipihentebb vagyok,a gyerek is élvezi.
márc. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Akik kipihentebbek úgy,hogy 8-12 órát dolgoznak pluszba minden más feladat mellett,ti mit dolgoztok? Tényleg kíváncsi vagyok. :D
márc. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!