Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Csed igénylőlap kitöltésében...

Csed igénylőlap kitöltésében segít nekem valaki?

Figyelt kérdés

A 4-es pontban ugye kéri a gyerek adatait, aki után igényelni szeretném. Itt 2 gyereknek van hely.

Utána a 7-es pontban azt kérdezi, hogy a 4-es pontban beirt gyerek(ek) után kapok-e valami ellátást.

Van egy 2,5 éves kislányom, aki után gyes-t kapok, akkor őt be kell írnom a 4-es ponthoz és a 7-hez is és bejelolni a gyes-t, ugye?

Valamint az ellátást megállapító szerv neve és címe az a munkahelyem, ha ő a kifizetőhely?

Illetve a gyes a nagylányra októberben fog lejarni, a csed lejárta után. Így a gyed igénylőn ugyanúgy jelölnom kell, hogy utána kapom a gyest, ugye?

Lehet, hogy hulyulok, a nagylányomnal gondtalanul sikerült ezeket kitoltenem.

Remélem érthetőek a kérdések és köszönöm a segítséget.



márc. 20. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Bekell írni a nagylányt is,de ha nem.postázod hanem.leadod ott segitenek..2perc kb
márc. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ahogy nézem a 7-eshez a te adataid mennek.

Mivel a 7.1-nél az a kérdés, hogy részesült-e ellátásban a 4. pontban a gyerek(ek) után valaki?

és 7.2 - igen/nem

7.3 ha igen, akkor az ellátásban részesült személy adatai, aki te vagy.

Es a 4-es pontba csak az ujszulott adatai mennek.


8.1-től meg a nagylány adatai

márc. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A GYES-t a MÁK adja én úgy tudom. Mármint a CsED,GYED nekem is a cégemtől jött(kifizető hely nekem is), de a Gyest már a MÁK-nál igényeltem és onnan kaptam.

A 4-es pontban aki után igényelni szeretnéd a CSED-et csak őt írd be.

7-eshez pedig írnám a GYEST.

márc. 21. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vagy ha a CSED-re gondoltál, akkor igen a cégedet írd a kifizetőhelynek. Bocsánat, most kicsit már én is belezavarodtam a kérdésbe.

#3

márc. 21. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akinek leadod, attól kérj segítséget.
márc. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a válaszokat.

Csak segitsegkepp ha valaki szintén tompa és hirtelen nehéz felfogású lenne, mint én, annak leírom, hogy a 7-es pontban nem a gyereken és az ellátáson van a hangsúly, hanem azon, hogy MÁS részesul e valamilyen ellátásban (pl ha apuka kapja/kapta a gyed-et). Ugyanez a 8-as pontban is. Tehát ha anyuka kapott mindent (csed, gyed, gyes), akkor oda semmit nem kell írni.

ápr. 17. 03:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező köszönöm, hogy leírtad a választ :) én sem tudtam, ezek szerint a 11.pontot is üresen kell hagynom?

11.pont vagyis A szülők egybehangzó nyilatkozata ellátásból történő levonáshoz

ápr. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!