Mennyi szabitok volt ?

Figyelt kérdés
Aki Gyed után azaz a gyermeke 2 éves korában ment vissza dolgozni ,annak mennyi szabadsága volt?
máj. 16. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

ne haragudj, de ez egy teljesen értelmetlen kérdés.

Ha 25 éves vagy, januárban szülsz és még nincs gyereked, nem annyi lesz, mint annak, aki júliusban szül 35 évesen, a harmadikat és abban az évben még egy napot se vett ki, mert végig táppénzen volt.

máj. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%
Ha nem hagyott bent szülés előtt szabit, akkor egy évnyi szabi jár, ha visszamegy dolgozni. Ha maradt bent még a csed előtt, akkor az is jár. Nekem ez nagyjából 25 nap volt.
máj. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat! 37 éves vagyok van egy 13 éves lányom már. 2023.02.08. született a pici. 2022.10.-hótól szülésig táppénzen voltam. Úgy mentem szülni. Abban az évben maradt bent szabadságom de már nem emlékszem mennyi.10 nap kb.
máj. 16. 14:39
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

A csed idejére + a gyed első fél évére jár a szabi így jön ki kb 1 évnyi. Ehhez még hozzájön, amit még szülés előtt bent hagytál. Ha a Munka Törvénykönyve hatálya alá tartozol, ha jól számoltam, 30 napod van 1 évre. Ha valóban 10 napod maradt bent, akkor elvileg 40 napod lesz.

De ez mind csak feltételes mód, pontosat a munkáltatód fog tudni mondani.

máj. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!❤️
máj. 16. 14:48
 6/6 anonim ***** válasza:
43%
55 nap.
máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!