Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikortól lehet igénybe venni...

Mikortól lehet igénybe venni a 30 év alatti anyák kedvezményét?

Figyelt kérdés
Illetve, jól tudom, hogy táppénzből is igénybe lehet venni? Veszélyeztetett terhesként vagyok táppénzen. A 91. napot, ha betöltöttem, az arra a hónapra kapott táppénzből már jár? Vagy csak pontosan a 91. nap után? Vagy csak a következő hónaptól?

máj. 21. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is erdekelne :) es hogy milyen dokumentumokat kell bemutatni stb. A heten toltom a 12..hetet. ugyan itt a babavaro szuneteltetesere se talalok semmit milyen doksi kellene.
máj. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

Szerintem itt minden kérdésre megtalálod a választ.


1# A babaváró szüneteltetése tök más téma, de arról érdeklődj ott, ahol felvettétek. Magzatnál egy nyomtatvány, plusz egy igazolás a betöltött 12. hétről kell általában, majd be kell mutatni a gyerek papírjait, ha megszületett.

máj. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a babavárónál(Erste) adtak egy nyomtatványt vagy a netről is leszedhető és azt kellett kitöltenie a nőgyógyásznak és azt kellett leadni(12 hét betöltése kell hozzá). Onnantól szüneteltettük a hitelt és rá pár napra kiküldték, hogy mennyivel csökkent a hitel(ezekhez a banknál kellett papirt kitöltenünk). Amikor megszületett akkor pedig bevittük a gyerek iratait is, hogy hozzá tudják csatolni
máj. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor ha 05.09-én töltöttem be a 91. napot és jeleztem a munkáltatómnak, hogy igénybe venném a kedvezményt (ki is töltöttem, amit ki kell), akkor már a 05.13-05.26-ig szóló táppénz magasabb összegű kellene, hogy legyen?

Nem az, azért kérdezem.

jún. 4. 20:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia. En voltam a babavaros valaszolo. En majus 27 en toltottem a 91. Napot es majus 30 an adtan be a papirokat. Igy mar a majusi honapra teljesen ervenyesitheto :).
jún. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha 05.09-én töltötted a 91. napot, akkor 05.01-től már jár az adókedvezmény. Ha a papírok nem mennek keresztül és a májusi táppnézt nem az adókedvezménnyel kapod, akkor jövőre az adóbevallásban tudod visszaigényelni.


A babaváró szüneteltetés onnantól él, hogy beadod a papírt, nem onnantól, hogy mikor töltötted a 91.napot.

jún. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6# mi pár nappal azután adtuk be amikor betöltöttem 91. napot és az ahavit levonták már, de a bank visszautalta nekünk a levont összeget.
jún. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!