Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED igénylése. Pontosan...

CSED igénylése. Pontosan mikortól?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy a szülés várható dátumától visszaszámolva 28 nappal lehet leghamarabb igénybe venni a CSEDet. Van már egy gyermekem de nála az igénylési folyamat során nem alakult ki kérdés, mivel alapjában véve is spontán hüvelyi szülésre készültünk. Egyelőre úgy néz ki, hogy most a második gyermeknél programozott császár lesz a 37.hét végén vagy a 38.hét elején. Sajnos a lepény nem jó helyen tapad és az orvosom emiatt látja jelenleg indokoltnak. Reménykedem benne, hogy feljebb mozdul de eddig ez esélytelennek bizonyult. Szeretnék minden lehetőségre felkészülni, hogy ne az utolsó pillanatban intézzek mindent és érjen meglepetés. Tehát ilyen esetben a CSEDet ugyanúgy a terminustól számolják, vagy a császármetszés dátumától visszamenőleg?

Felhívtam a magyar államkincstárat érdeklődés miatt de nem tudtak segíteni, elirányítottak a budapesti egészségbiztosítási főosztályhoz ahol telefonon csak egy automata hang van ami általános információkat oszt meg, kérdezni nem lehet tőle.



máj. 22. 11:20
 1/5 babyboom567 ***** válasza:
100%
Szerintem terminustól.
máj. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A kiírt nap a mérvadó itt is. Hiába lesz elöbb a császár miatt a szülés, igénylésnél csak a kiskönyvben kiírt nap a mérvadó.
máj. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is a kiirt nap. De esetleg próbáld megkerdezni a munkahelyeden, nekem a bér és tb osztály segített abban, amit nem tudtam.
máj. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lepény helyzete miatt programcsászárom volt 37. héten szóval ismerős a szitud.

A kiskönyvbe beírt dátum alapján számolnak. Az én munkahelyem TB kifizető, így a 35. héten leadtam a papírt 28. nappal a kiírt dátum előtti időponttól kérve a CSED-et.

A kiskönyved alapján nézd a dátumot úgy számolj vissza. Ha hétvégre esik inkább az utána követő hétköznapra kérd. Nálam így jött ki.

Ebben biztos megegyezik akárhol adod le nekem ezt a HR mondta, hogy mikor még nem volt kifizetőhely a cég, de segítettek a dolgozóknak a papírokat kitölteni akkor is így volt.

máj. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindig az a dátum számít ami a kiskönyvedbe belekerül. Teljesen mindegy hogy mit beszéltek meg az orvossal.
máj. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!