Gyed után dohos pince?

Figyelt kérdés
Vagyis nem akar visszavenni a munkáltatóm és egy dohos pincét jelölt ki, mint a munkavégzés helye, hátha aláírom a közös megegyezést és elmegyek a cégtől. Menedzser asszistens vagyok egyébként. Jó mi? Mi jöhet még? Így vállalj gyereket, hogy még téged "leckéztetnek" meg. A munkaszerződésem sajnos lehetővé teszi, így nincs mit tennem. Valami jó tanácsa esetleg volna valakinek mégis?

2012. márc. 30. 22:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

Ess újra teherbe. Akkor nem jelölheti ki a dohos pincét. Persze ez csak akkor megoldás, ha terveznétek még egy babát.

Az én munkahelyem meg időközben megszűnt. Bár gondolom ez téged nem vigasztal..

2012. márc. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Ha elfogadod,akkor pár hónap múlva talál más okot,amiért elküldhet. Ez a mai Magyarország!
2012. márc. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De legalább addig is kapom a fizetésem. És sajnos tényleg ez a mai magyar valóság. :(
2012. márc. 30. 22:48
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Hogyan teszi lehetővé a szerződésed?

Nem vagyok teljesen képben, de azt olvastam, hogy megszűnit az új Mt. szerit a változó munkahely.

Nekem elsőre szimplán jogszerűtlennek tűnik, nincs valami témában jártas ismerősöd? Szerintem egy munkajogi szakember rögtön mondana rá valami megnyugtatót.

Közöst pedig ne! írj! alá!

2012. márc. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Míg gyesen vagy, a gyermek 3 éves koráig nem bocsát hat el! Fogadd el, és keress közben mást.
2012. márc. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Negyedik vagyok; figyelj, a rendes felmondással mindenképp jobban jársz, mint a közössel. Akkor jár felmondási idő (ami minimum plusz egy hónap munkát, vagy szimplán fizetést jelent), és esetleg végkielégítés. Nagyon sok esetben úgy köríti a munkáltató a közöst, hogy úgy tűnjön, örülhetsz, hogy felajánlotta, miközben ha nem írod alá, egyszerűen nem tud mit csinálni! Dohos pince az egyáltalán nem megfelelő munkakörnyezet, és károsítja az egészséget. SZERINTEM.


Arra megy ki, hogy elhidd, van ehhez joga, és még mindig jobban jársz a közössel! Amúgy amit írtak, hogy ha nem írod alá, majd kitalál valami okot, hogy elküldhessen... lehet, hogy így van, de azért ez sem olyan egyszerű, amilyennek tűnik! A nyakamat rá, hogy ha kitalál valami okot, akkor is a közöst ajánlaná fel. Mert egy szimpla rendes felmondást is MEG KELL INDOKOLNI! És megint oda jutunk, hogy ELHITETI VELED, hogy jobban jársz a közössel!


Az már más kérdés, hogy te meddig bírsz dolgozni ilyen légkörben. :(

2012. márc. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Fogadd el,és dolgozz ha kell a pénz,közben meg keress mást!Elég szomorú,de sajnos mindennapos az ilyen :(
2012. márc. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Már voltam többször jogásznál, persze ezt még nem tudtam megbeszélni, de a munkaszerződésemben le van írva, hogy az irattár kezelése is feladatom és az abban a pincében van és a munkavégzésem helye változó, szóval szerintem sajnos jogszerű.

De amit írtál, arról még nem hallottam (a változó munkavégzés helyéről), valami linket tudnál küldeni? Bár nem tudom az új törvény vonatkozna-e rám.

2012. márc. 31. 10:29
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem mondhat még fel rendesen, nincs még 3 éves a kisfiam! Ajánlott valami pénzt a közöshöz, de azzal nem vagyunk kisegítve, bár összeget nem mondott, de max 1-2 havi lehet, de tuti vagy fél évig nem találnék munkát, ennyiért meg főleg nem, így inkább bevállalom. Az meg hogy egészségtelen a környezet, nem lehet mit kezdeni, van egy munkavédelmis ismerős és mondta, hogy sok ilyen van és ha lesz eü-i károsodásom, max akkor perelhetem a céget. Hát ez van!

De azt a változó telephelyes tv. tervezetet elolvasnám, hátha...

2012. márc. 31. 10:35
 10/12 A kérdező kommentje:

nincs többé változó munkahely



És még egy apróság: az új Mt. már nem ad lehetőséget arra, hogy a felek "változó munkahelyet" kössenek ki a munkaszerződésben. A hatályos szabályozás ezt még megengedte, és sokan nem is voltak tisztában a jelentőségével. A jelenlegi szabályok szerint ugyanis a változó munkahelyre alkalmazott munkavállalót a munkáltató az egész működési területén foglalkoztathatja, vagyis a dolgozónak eleve számolnia kellett azzal, hogy a munkavégzés helye bármikor megváltozhat. Nyilvánvaló, hogy ez a szabály a munkáltató számára jelent könnyebbséget (és a munkavállalónak adott esetben komoly problémát jelenthet, ha egyszerűen átirányítják egy másik telephelyre.) De júliustól már nem lesz erre lehetőség.


De nekem már benne van, szerintem rajtam már nem segít az új törvény. De azért rákérdezek!!!

2012. márc. 31. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!