Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Segítsen valaki tgyás, gyed...

Segítsen valaki tgyás, gyed ügyben?

Figyelt kérdés

2010. júl. 31- 2012. jun. 13-ig szól a határozott idejű munkaszerződésem. 2012. aug. 25-re vagyok kiírva.

Ha lejár a munkaszerződésem, akkor megyek munkanélkülire, ami 3 hónap. Mire leszek jogosul? Megtudom igényelni a tgyást, utána pedig a gyedet?



2012. ápr. 5. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, meg.

A tgyáshoz az kell, hogy szüléskor álláskeresésit kapj, a gyedhez meg az, hogy a tgyás után újra igényeld az álláskeresésit, és a fennállása alatt igényeld a gyedet, akkor az is járni fog. (persze értelemszerűen a tgyás alatt és a gyed alatt már vissza kell mondani az álláskeresésit).

2012. ápr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, elvileg mindkettőt.

[link]


Olvasd el!

2012. ápr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Én is így tudtam, csak valaki megzavart, mert azt mondta, hogy ha álláskeresési mellett igényelem meg a tgyást, akkor nem leszek jogosult gyedre. Akkor ez nem igaz.
2012. ápr. 6. 10:05
 4/6 A kérdező kommentje:
A munkaügyibe ugye fogják mondani, hogy mikor kell igényelni, meg visszamondani a jogosultságokat?
2012. ápr. 6. 10:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem mondják akkor se gond, nagyon egyszerű:

2012. augusztus 25-én szülsz.

Beadod a tgyás igénylésedet 2012. augusztus 25-től, és lemondod az álláskeresési támogatást szintén augusztus 25-től. Így 25-én tgyást fogsz már kapni, és álláskeresésit már nem.


A tgyás összesen 168 napig tart (ha valóban augusztus 25-én szülsz, akkor neked a tgyás utolsó napja 2013. február 8-a). A tgyást ekkor önmagától megszűnik.

Február 9-től igényled az álláskeresésit, és amikor megvan a határozat a folyósításról, akkor igényled a gyedet.

Az igénylés másnapjától lemondod az álláskeresési támogatást (ezt legjobb személyesen intézni, hogy le tudják állítani az utalást, de ha mégis utalnak, akkor se ess kétségbe, legfeljebb azt az egy összeget visszautalod.

2012. ápr. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Így már tényleg értem.
2012. ápr. 6. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!