Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi táppénzre lehetek...

Mennyi táppénzre lehetek jogosult GYED után, be van korlátozva egyáltalán?

Figyelt kérdés

és miből számolják, ha utoljára 2010. áprilisában volt aktív munkanapom? (utána táppénz, utána, tgyás, utána gyed és hamarosan mennék vissza dolgozni, de a munkahely hónapokon belül meg fog szűnni)

és a gyermekápolási táppénz időarányosan jár? úgy értem, ha évi 84 nap jár a gyermekemre, de én csak októberben kezdek dolgozni, akkor időarányosan annyival kevesebb napra vagyok jogosult a gyermek jogcímén, igaz?



2012. ápr. 11. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha megszűnik a munkaviszonyod, és 30 napon belül nem lesz új, akkor a táppénz 50%, és annyi ideig fog járni, amennyit dolgoztál (ha megszűnik a munkaviszony májusban, és októberben kezdesz újra dolgozni, akkor mondjuk decemberben max. 2 hónap táppénzt kaphatsz, ha ennél tovább vagy keresőképtelen, akkor nem kapsz ellátást).

Amíg nem dolgozol 180 napot, addig a minimálbér lesz az alapja.


Amíg nem szűnik meg a munkaviszony, addig 60% táppénz jár neked, az alapja ha gyeden voltál az igénylés előtt, akkor ugyanaz a jövedelem lesz, amiből a gyedet számolták, ha gyesen voltál, akkor meg a minimálbér.


Ha a megszűnés után 30 napon belül kezdesz dolgozni, akkor ugyanaz a helyzet, mintha most mennél táppénzre.

2012. ápr. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ó, jaj, ez nekem magas, de köszönöm a választ nagyon :-)))

viszont lehet, félreérthető voltam: arra az eshetőségre lennék kíváncsi, hogy mi van akkor, ha visszamegyek dolgozni egy olyan helyre, ahová visszavesznek, de meg fog szűnni. tehát visszamegyek októberben és mondjuk decemberben megszűnik. októbertől decemberig hány napot lehetnék legálisan táppénzen és mennyit kapnék? merthogy bölcsibe kell adjam a kicsit és arra lennék kíváncsi, hány napra leszek jogosult táppénzen lenni, ha beteg lesz, mert ugye a munkaév töredékében dolgozom csak, októbertől decemberig. nyilván persze keresek más helyet, lehet, vissza sem megyek ide, ah addig lesz valami más, de ha nem találok egyelőre mást, akkor szeretném tudni, mire számítsak. remélem, jársz még erre és tudsz időt szakítani ismét a válaszra. vagy valaki más... :-) köszönöm

2012. ápr. 11. 20:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha folyamatos a jogviszonyod (ehhez nem kell ténylegesen dolgozni, gyed alatt is él a jogviszony, amennyiben él a munkaviszony), úgy akár októbertől decemberig is lehetsz a kicsivel táppénzen, ha ne adj isten szükséges.
2012. ápr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, remélem, nem lesz rá szükség. vagy ha mégis, akkor kistesó okán legyen esetleg szükség rá ;-)
2012. ápr. 11. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!