Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED kérdés. Aki ért hozzá,...

GYED kérdés. Aki ért hozzá, segítene kb kiszámolni, mennyit kapnék?

Figyelt kérdés
Kislányom születése előtt kereken 2 évet dolgoztam. Fizetésem 96E volt (nettó)Erre kapok most 75E GYEDet. A szerződésem a szülés kiírt időpontja előtt 15 nappal megszűnt volna, ezért megszűnése előtt 10 nappal mentem el szülési szabadságra. Ha a 2 év GYED (ill fél év tgyás, másfél év gyed)letellik, és a második gyermekem csak mondjuk fél évre rá születik meg (azaz gyes alatt)akkor kb mennyi gyedre számíthatok a második babánál? Kérlek, ne linkeljetek oldalakat, mert nem igazán tudom én magam kiszámolni. Hol lehet ezt "hivatalosan" megtudakolni? Az oep-nél segítenek ebben?

2012. ápr. 14. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha most passzív gyeden vagy azaz nincs mögötte munkaviszony akkor csak gyesre leszel jogosult.
2012. ápr. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha jól értem akkor jelenleg nincs munkaviszonyod, mert az az első gyerekre járó Tgyás folyósítása alatt megszűnt. Ebben az esetben passzív jogon kapod jelenleg a gyedet. Ezt nem lehet tovább "örökíteni" a következő babára. Tehát ha úgy szülsz második gyereket, hogy nincs munkaviszonyod akkor csak gyesre leszel jogosult.
2012. ápr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták, gyedet nem fogsz kapni. Sajnos semmiképp sem, mert a gyedhez szükséges 365 napba nem számít bele a munkaviszony megszűnése utáni gyed ideje.


Viszont a tgyáshoz szükséges 365 napba beleszámít, így amennyiben jár még az álláskeresési, akkor szülés előtt menj el álláskeresési támogatásra, és így kapni fogod a tgyást. Utána csak gyes marad.

2012. ápr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 14. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!