Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » OEP, munkáltató és TGYÁS!...

Niki100 kérdése:

OEP, munkáltató és TGYÁS! Budapest, Magyarország hurrá?

Figyelt kérdés

ENGEDJÉTEK MEG, HOGY BUZDÍTSAM A KISMAMÁKAT A GYEREK VÁLLALÁSRA ÉS KÖSZÖNETET MONDJAK AZ OEPNEK, HOGY KÉSZSÉGESEK VOLTAK, FŐLEG A MUNKÁLTATÓNAK.


Rövid történet az OEP ÉS MUNKÁLTATÓ KAPCSOLATÁRÓL A TGYÁS IRÁNT.


Rövid történetemet leírom az Oep és a V. centrum kft kapcsolatáról. Nem tudom,hogy ki a hibás,de egymásra mutogatnak csak. Aki rosszul jár és nem kap pénzt persze én vagyok!!!!!


Majus óta vagyok felvéve veszélyeztett terhesként táppénzre, teltek a napok,hónapok még mindig egymásra mutogatott a fent említettek, A POSTÁS még mindig nem jött a kis pénzecskémmel.

Május 11 óta Szeptember elején kaptam meg az első havi táppénzemet!!

Úgy hogy közben Augusztus ELEJÉN megszültem(koraszülés) a kórházban egy ft nélkül voltam. Mire kaptam egy kis alamizsnát szeptember legelején_megjegyzem a majusi pénzemet és nem egyben a többi hónappal!!!! CSAK A MÁJUSIT!

Közben hibás volt az oep, a munkáltató és persze a postás is. Csak az illetékesek nem. A fránya postás volt a legnagyobb hibás, mert ő nem hozta a pénzt. Már a postást is emlegették, hogy jelentsem mert nem talál meg minket, pedig ők kiutalták a pénzt(persze bizonylatszámot nem tudtak adni h utána kérdezzek a postán). de Őket nem kellett volna jelenteni, hogy szeptemberig nem küldték a lovémat?

Majd megigényeltem újra Augusztus közepétől a Tgyást! És a mai napig nem kaptam semmit.

Még mindig csak baszakodnak és mutogatnak a másikra.

Okt közepe van. 2 hónap eltelt a gyerekem születése óta.

Már emberségből kellett volna lépniük felém. És ha a cég a hibás akkor miért nem büntetik meg őket,hogy nem közre működőek?


Mindenhol azt lehet olvasni,hogy védik a kismamákat az anyukákat!

De mivel????


MÁS HELYRŐL a családipótlékot és az egyszeri anyaságit is a szülés után megkaptam két megjegyzem 2 hétre!!! És Budapesten semmit nem tudnak tenni???? A nagy központ!!!!!


MILYEN VILÁG VAN???????? ÍGY VÁLLALJUNK GYEREKET! HURRÁ MAGYARORSZÁg, OEP ÉS A MUNKÁLTATÓK!!!!!!!!!!!!!!!


Szóval ha valaki gyereket vállal, kezdje el intézni a papírjait időben vagy úgy vállaljon gyereket ha van tartalék pénze, mert másképp felakad a szemük az éhségtől!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Majd megírom, hogy mikor is érkezik vajon a tgyás-em.....



2012. okt. 17. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Szomorú!

A táppénzt én 3,5hónap(június eleje-szeptember közepe) után kaptam meg először! Szintén Budapest. Viszont a többi juttatás jött folyamatosan!

2012. okt. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%

Ez a kulcsmondat: "vagy úgy vállaljon gyereket ha van tartalék pénze, mert másképp felakad a szemük az éhségtől!!!!!! " - nem is értem hogy lehet 0 tartalékkal gyereket vállalni?????


Persze ettől még nem lesz jó fej sem a munkáltató, sem az oep. Csak ne felejtsd el, hogy nem TE szívsz, hanem a BABA.


Azt meg pláne nem értem, hogy a postás hogyan került képbe.

2012. okt. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 holysmoke ***** válasza:
44%
Sajnos ez így van Én április 2-a óta vagyok itthon és csak szeptember 26 án kaptam először pénzt azóta sem kaptam semmit.Hétvégére vagyok kiírva és ugy vagyok vele idén már nem is számítok semmire.Mire a pénz megkaptam olyan 20000ft-ot telefonáltam el a legközelebbi telefonom akkor lesz ha már Tgyásra megyek addig nem vagyok hajlandó több telefon számlát fizetni.
2012. okt. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Az én sztorim: míg én (és még páran) gyeden/gyesen voltunk,a cég tulajt váltott,a tulaj új "elérhetőséget" adott meg. Tavaly aug. közepe táján újból igényeltem a Tgyás-t. Február végén utaltak!! A munkáltatót senki nem tudta elérni,csupán az,hogy engem felkérjenek hiánypótlásra decemberig tartott (dec. végén kaptam levelet,amiben kértek hogy küldjem el a bérpapírok és a szerződés másolatát,ezt dec. utolsó napjaiban meg is tettem). De itt nem ért még véget a procedúra,mert a GYED-re is jogosult lennék, márciusban e-mailben kérdeztem,hogy ha ezt igényelem is így el fog e húzódni? 1 hónap után válasz e-mailben küldték a feltételeket,paragrafusokban! Megigényeltem április közepén,nyáron még mindig nem láttam semmit. E-mailt küldtem megint,6 hétbe telt válasz e-mailt írniuk! amiben közölték,hogy a munkáltató a levelekre nem reagál, amennyiben továbbra sem tudják elérni,tovább adják az ügyet azt hiszem,az Ellenőrzési Osztálynak. Augusztus végén jött a levél,hogy hiánypótlást kérnek. Augusztus utolsó munkanapján feladtam a kért fénymásolatokat,az ügyintéző nevét is a borítékra írtam ezúttal... Na, úgy érkezett meg eddig a gyed- vagy erről tájékoztatás,mint Neked a Tgyás-od!

Idegesít,hogy ha levelet írok,1 hónap mire kézbe kapják,ha e-mailt írok is több hét mire válaszolnak,a telefonszám ami elérhetőség ként szerepel meg gép,menüpontokkal...

Majd ha nem felejtem el,én is írok,ha ideért!


Kérdező! Ha nem gond,leírnád miért voltál veszélyeztetett kismama,hanyadik héttől,hanyadik hétre született a kicsid,meddig voltatok bent,és hogy előtte Te bent voltál e már? Kellett e inkubátor... stb.?


Jó egészséget Nektek!! :-)


Üdv: 3 lányos,24hkm

2012. okt. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%

Ettől még nem kell lebeszélni mást a gyerekvállalásról.


Csak arról, hogy valaki segélyre meg egyebekre szüljön. Az tényleg hiba.

2012. okt. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 80%-os. Nem hinném hogy a kérdező segélyek miatt szül,de ne mond már hogy nem idegesítő ha az ember hónapokig nem kapja meg a mi JÁR NEKI akár szegény akár gazdag!
2012. okt. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

Hát,ha csak a pénzt félre rakó párok vállalnának gyereket,akkor már réges-régen megüresedett volna a csöpp kis hazánk,mert aki félre tud rakni,az nem vállal 1-nél több gyermeket (max 2!) Nagy tisztelet a kivételnek!!!


Nem értem,hogy lehet segélyre szülni? Tisztességes családok ilyet nem tudnak!! Mert a tisztességes családok,a gyermekre/gyermekekre kapott pénzt nem italra fordítja,nem elveri,hanem igyekszik a gyermekének/gyermekeinek és persze maguknak is élelmet,ruhát venni belőle. Ahol az apuka dolgozik és nincs hitel,ott gond nélkül fel lehet nevelni akár mennyi gyermeket,vésztartalék nélkül is,tisztességesen! Ahol pedig hitel van,ott szűkösen lehet felnevelni,de nem lehetetlen,hiszen előbb utóbb letelnek a hitelek- de hitelt is csak az kaphat (kivéve a provi),aki dolgozik! A hitelek is letelnek egyszer!

Szóval,hogy lehet segélyre szülni??

2012. okt. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Azért ne keverjük a szezont a fazonnal! A Kérdező nem segély és nem a csp után "siránkozik", hanem a táppénzt és a tgyást nem kapta/kapja meg, amiért igenis megdolgozott, nem alanyi jogon jár neki!!!

Kedves Kérdező! Egy tanács, nem tudom Nálad bejön-e, nekem a MÁK felé hatásos volt. Gyest intéztünk a fiam után anyós nevére, én veszélyeztettet terhesként táppénzen voltam a 2. babával. December közepén igényeltük, január elsejei kezdéssel. Április közepén utaltak egyben. Amikor már totál eldurrant az agyam írtam emailt, hogy kérem egy bármilyen közép- vagy felsővezető elérhetőségeit, mert panaszt szeretnék tenni. Még aznap délután hívtak, hogy minden rendben van, azonnal, hóközi utalással aznap küldik a pénzt. Másnap reggel csipogott az sms, megérkezett a pénz.

2012. okt. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nem szeretnék lebeszélni senkit a gyerek vállalásról,de tudni kell hogy az ember a táppénzét sem kapja meg(ami jár) és ha valakinek nincs annyi tartaléka,hogy májustól-szeptemberig a semmiből éljen. Mit csinál?? Mihez nyúl?

Hiába hívtam őket, órákat telefonáltam én is a gépi hanggal,egy vagyont fizettem!

Ki küldték a hiánypótlásokat nálam is a cégnek,majd nekem,újra cég,újra oep és így tovább...

Majd mire 20adjára hívtam őket közölték,hogy nem vettem fel a pénzt(szept elején) a postás a közelembe sem járt. Hozzá teszem, se egy cetli a postástól,se az oep nem tudta megmondani a számot,amin kiküldték nekem. De persze már a legelején kértem,h utalják a pénzemet,csak ugye azt több hét feldolgozni. Szóval teltek a hetek és most újra ebben a cipőben járok. Minden tartalékot fel él az ember! Pláne hogy már gyerek van!!!

És mi van azokkal a szülőkkel,akik szűkösen élnek,kiszámolva a pénzüket? Ha ilyen közbe jön...és az ember több hónapra kapja meg azt a pénzt ami JáRNA NEKI!!!

MÉRGES VAGYOK!!!!!

Emellett a tb-t és az összes járulék fizetve volt, de minek?

De ahogy látom nem csak én vagyok így!


Szülés stb privátban.

2012. okt. 17. 23:33
 10/10 A kérdező kommentje:

Miért aki szűkösebben él az szerinted ne vállaljon gyereket??

/-/Ez nem segély, ez az a pénz amiért megdolgoztál,bedolgoztál(táppénz) / --


Akkor elég kevesen szülnének kedves válaszoló!!!!!

2012. okt. 17. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!