Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Védett vagyok e gyes alatt?

Nyikiric kérdése:

Védett vagyok e gyes alatt?

Figyelt kérdés

Most április végén fog majd lejárni a határozott időre szóló szerződésem. Jelenleg gyesEN (tartósan beteg gyermek miatt) vagyok.

tartok attól, hogy nem hosszabbítják meg a szerződésem.

Egyáltalán jelent valamit az, hogy gyesen vagyok? Védettség vagy hasonló?

Mivel járok jobban a közös megegyezéssel, vagy ha a munkáltató mond fel nekem.

Tavaly augusztus óta van munkahelyem.

Ha megszűnik a szerződésem mennyi munkanélkülire számíthatok. Illetve azt adják e a gyes mellé? A bruttó bérem 73500 ft. Köszönöm



2013. márc. 22. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
sajnos nem vagy védett,a munkanélkülit,gyest,nem kaphatod egyszerre.
2013. márc. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha határozott idejű szerződésed lejár, akkor nincs lehetőség közös megegyezésre, egyszerűen csak felmond neked. Munkanélküli alatt fel kell függeszteni a gyest. Nekem br.136E-re 2200ft/nap munkanélkülit kaptam, nemtom neked mennyi járna.
2013. márc. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2.vagyok. Bocsi, félbemaradt. Tehát nekem napi 2200ft munkanélkülit állapítottak meg, én úgy tudom, hogy gyesen lévőknek kb ennyi egységesen. Hogy hány napra kapnád attól függ, mennyi ledolgozott napod volt az elmúlt 3 évben. 10 ledolgozott nap után jár 1 nap munkanélküli, és max 90 napig jár.
2013. márc. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Határozott idonel nincs védettség a szerződés lejárta utan.
2013. márc. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha lejár a szerződésed, akkor nincs közös megegyezés, nincs felmondás, hanem a munkaviszony egyszerűen megszűnik. Ha a munkáltatód úgy dönt, nem hosszabbít, akkor semmit nem tehetsz.

Ha tavaly augusztus óta van munkahelyed, és 2010. áprilisától sehol máshol nem dolgoztál, akkor neked álláskeresési támogatás nem fog járni, mert az akkor jár, ha az elmúlt 3 évben legalább 360 nap munkaviszonyod volt. Ha nem volt, nem kapsz semmilyen ellátást. Marad a gyes.


Miből gondolod, hogy nem fog hosszabbítani a munkáltató?

2013. márc. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Üzletkötői állásom van! Ügyfelem az mostanában semmi nem volt. Az első 6 hónapban volt közel 200.000 ft forgalmam. Mikor meghosszabbították januárban akkor április végéig írtak nekem szerződést. Most sajnos mivel nem volt ügyfelem (csak egy az is minimális megrendeléssel) így biztosra veszem, hogy nem hosszabbít. Totál el vagyok keseredve. Ha csak egy hónap alatt nem történik valami akkor munkanélküli leszek.

Mióta megszületett a fiam azóta egy cégnél dolgoztam, ott is két hetet összesen, valamint a jelenlegi cég ahol vagyok.


Köszönöm a válaszokat

2013. márc. 22. 10:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor sajnos nem fog járni neked álláskeresési támogatás. Szerintem már most nézelődhetsz munkaügyben, aztán lehet, hogy mégis hosszabbítanak!
2013. márc. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!