Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A főiskolai tanulmányokból...

A főiskolai tanulmányokból tényleg 180 nap beleszámít a munkaviszonyba?

Figyelt kérdés
Jelenleg úgy néz ki akkor a dolog, hogy ha most 180 napot dolgozok még, akkor beleszámít? Vagy most nem értem, hány év kell a Tgyáshoz, meg ezekhez??? Már nem tudom kinek higgyek...

2013. máj. 27. 18:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A szülés napjától visszamenőleg 2 éven belül kell lenni 365 nap munkaviszonynak összesen. Ebből nappali tagozatos tanulmányokból 180 napot beszámítanak.
2013. máj. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A nappali tagozaton, egy éven túl folytatott tanulmányokból valóban beleszámít 180 nap. De az is csak két éven belül. Ha pl. most júniusban befejezed a főiskolát, és elmégy júliustól dolgozni, akkor januárra lesz meg a szükséges 365 napod. (180+185 munka). Mind a tgyáshoz, ind a gyedhez a szülést közvetlenül megelőző két éven belül kell 365 nap, plusz jogviszony szüléskor/igényléskor. (csak tgyáshoz elég jogviszony a kiírt dátum előtt 42 nappal.)
2013. máj. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Húúúú nagyon szépen köszönöm a válaszokat, tényleg sokat segítettek :) remélem nem tűnők idétlennek :s Nagyon szeretnénk kisbabát, de meg szeretném ezt várni... mág egy kérdés ha nembaj : ha ez mind így lesz, és júniussal befejezem az iskolát, el kell mennem munkaügyibe bejelentkezni munkakeresőnek? Vagy nem szabad, mert elveszik az iskolám?
2013. máj. 27. 18:09
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
Nyugodtan regisztrálhatsz a suli után a munkaügyi központba, azzal nem vész el a suli utáni 180 napod. Így legalább talán könnyebben, hamarabb találsz munkát.
2013. máj. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ezer hálám :))))) Nagyon fontos volt ezt tudnom :9 mindenki annyi baromságot beszél :S Nem tudok kiigazodni sajnos néhány emberen :S nem szeretnék csőbe jutni :S
2013. máj. 27. 18:14
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
Ugy van, ahogy leirtak :) nekem is igy lett meg a gyed:)
2013. máj. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
de akkor a tgyás is meg lenn nem?? mmint akkor jár ha va munkán a szülés alatt ugye?? még egy kérdés, csak úgy záporoznak a gondolatok a fejemben?? ez a Start kártya ez mit takar??
2013. máj. 27. 18:27
 8/14 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy belekontárkodom, de ez engem is érdekel. Ha beleszámít a suli, tehát egy részét a biztosított időnek ez adja, akkor mi alapján, hogyan számolják a GYED és TGYÁS összegét? Tehát a suli az minek számít?
2013. máj. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nyugodtan :) egymás kérdései is sokat segítenek :))) pl. én erre nem gondoltam :))
2013. máj. 27. 19:14
 10/14 anonim ***** válasza:
A suli az ellátások összege szempontjából nem számít semminek. HA dolgozol a suli befejezése után 180 napot úgy, hogy ezeken a napokon bérjövedelmet kapsz (nem táppénzt pl.) akkor ez alapján a 180 nap alapján lesz megállapítva a tgyás és a gyed összege is. Ha nem lesz 180 bérezett napod, akkor a tgyás alapja a tényleges béred lesz, de max. a minimálbér kétszeresének 70%-a, a gyed alapja meg vagy ugyanez a kedvezményszabály miatt, vagy a minimálbér.
2013. máj. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!