Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Egyszeri anyasági támogatást...

Egyszeri anyasági támogatást ha megemelik az összeget, akkor milyen kritériumoknak kell megfelelni?

Figyelt kérdés
Most szeptemberben szülök és ha jól tudom 2014-től szeretnék ezt bevezetni, mármint hogy megemelni az egyszeri anyasági támogatást. Viszont 180 napom van szüléstől igényelni, ami már átmegy 2014-be. Tudja valaki, hogy miként szeretnék törvénybe hozni? 2014-ben születettekre vonatkozik vagy 2014-ben megigénylőkre? Esetemben nem mindegy.
2013. jún. 24. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

ez még csak terv, még nem szavazták meg...

mindenesetre nem tartom igazságosnak, nekünk 3 gyerekünk van...a gyest nem szeretnék felemelni???esetleg utólag jól jönne nekünk is az a pénz...

2013. jún. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én idén decemberben szülök.Az én kérdésem az lenne,hogy csak az első gyermeket szülő nőkre érvényes ez?
2013. jún. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván, ha 2014tol akarjak bevezetni, akkor a 2014ben szülőkre lesz érvényes.
2013. jún. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

2es!Igen!Első gyermeküket szülő nőkre érvényes, és csak akkor ha betöltötted a 18. életéved!Mássodik babára már ugyanannyi járna mint most én úgy tudom!

(szerintem is igazságtalan, én is szeptemberben szülöm első gyermekem)

Amúgy, szerintem ez csak a választások előtti mézes madzag, amit most előttünk szülők előtt húznak el..!

2013. jún. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nem lesz ebből semmi, m ert ennek következményeként még több brazil születik
2013. jún. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Csak annyit kell tenni, hogy a fideszre szavazol.

Nem látjátok, hogy egyszerű kampányfogásról van szó?

Szánalmas ez a kormány!

2013. jún. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ!2-es voltam
2013. jún. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem simán megfogják várni, hogy lemenjenek a választások és a Fidesz végig ezzel fog kampányolni. Majd ha újból megválasztják, akkor fogják csak szerintem bevezetni. Ha más párt kerül kormányra, akkor meg be se vezetik!

Én se tartom igazságosnak, ha valaki 2. vagy 3. gyerekét szülné, akkor nekik miért nem járna? Nekem is csak a 64 ezer járt az első gyerekemnél 3 éve. Értem azt is, hogy valószínűleg azért csak az első gyerekere, mert így megakadályozzák, hogy akik a gyes és a családi miatt szülnek, még több gyereket szüljenek, mert ha minden gyerek után járna, akkor egyesek minden évben szülnének, ezt is megértem, de valahol mégse igazságos!

2013. jún. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%
Sziasztok!! Ez egy akkora egy szem...ég mert én 3-om gyerekes anya vagyok a pocakomban a negyedik babával. Nekem is azt a p..sa összeget adták az elsőnél és mivel gyerekeim kora így néz ki: a legnagyobb 3-om és fél éves, a középső 2 és fél, a kicsi most lesz 6 hónapos. Szóval nem volt lehetőség egyszer sem rá hogy a tesó ágyát használják. vagy ne kelljen testvér babakocsi utána meg szimpla most meg majd megint testvér szóval nem csak az első gyerek plusz kiadás jelenleg tudom a 3-om és fél éves miért ne adhatná oda az övét hát azért nem mert nem vagyok tele pénzel így házilag barkácsoltam férjemmel kiságyból ifjusági ágyat a középsőnek meg átalakítható volt a pici meg csak 1 éves lesz mikor jön a 4. szóval neki meg még kell. Na szóval csak ezt akartam mondani hogy ez egy nagy szem..ség mert nálunk minden gyerek komoly anyagi kiadás volt és lesz. legalább egyenlő elbírálást érdemelnénk szerintem mert minden gyerek megérdemelné, ha már a családi is ilyen röhejes összeg!!!!
2013. aug. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem kell ennyi gyereket szülni. Főleg ilyen kicsi korkülönbséggel. Menj dolgozni, ne gyereket szülj összevissza, ha teher neked.

Én a 3. babát várom, de örülök a családi pótléknak és az anyaságinak is, amennyit most adnak. Mert ezeket bármikor elvehetik is. Jóhogy nem 200 ezer a családi pótlék, menj dolgozni és lesz annyi bevételed amennyit szeretnél.

2013. aug. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!