Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi gyerektartást vonhatnak...

Mennyi gyerektartást vonhatnak le Gyesből, utólag vonják le? Az apa nem engedi látni a gyereket, akkor is fizetni kell?

Figyelt kérdés
Nem váltunk még el a férjemtől bizonyos okok miatt, most akarok, mert gyereket várok a páromtól. Nincs munkám, így csak a gyest fogom kapni, el kell költözzünk másik városba. A gyerekem az apjánál marad, nem hiszem hogy tudom majd látogatni, mert messze leszünk, az apa nem akarja fizetni az úti díj felét sem. Így nem tudom mi lesz. Ilyenkor hogy történik a gyerektartás?
2013. júl. 10. 11:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/183 anonim ***** válasza:
86%

Micsoda? Otthagyod a gyerekedet az apjánál egy fickó kedvéért? Jézusom, de undorító, még látni sem tervezed. Szerencsétlen gyerek. :(((

Gyerektartást kell fizetned, nyugodj meg, épp le lesz sz*** hogy gyesen vagy!

2013. júl. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/183 anonim ***** válasza:
94%
Remélem rosszul tudom, de nem úgy van, hogy GYES-ből nem vonhatnak tartozást? De később fizetned kell, lehet visszamenőlegesen is. Inkább nem minősítelek...
2013. júl. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/183 A kérdező kommentje:
Nem hagyom ott, csak ritkán lesz megoldható a látogatás így!! Gyakorlatilag eddig sem én neveltem bizonyos okok miatt. És nagyon apás is, nem is jönne velem!
2013. júl. 10. 11:49
 4/183 A kérdező kommentje:
Nem mindegy kinél marad a gyerek. Anyja-apja ugyanolyan szülő!! az enyém apásabb, a férjemnek van pénze is így ott marad. Ennyi.
2013. júl. 10. 11:50
 5/183 anonim ***** válasza:
90%

Minek szülsz még egyet, ha az elsőt is elhagyod?

Gyesből és családi pótlékból nem vonható le gyerektartás. Viszont a bíróság majd megítél gyerektartás gyanánt egy összeget, melyet az állam helyetted ki fog fizetni, és majd utólag behajtja rajtad.

2013. júl. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/183 A kérdező kommentje:
Egyébként van egy csomó pénze, nincs ráutalva a gyerektartásra, csak szívatni akar.
2013. júl. 10. 11:50
 7/183 A kérdező kommentje:

Mondom nem elhagyom.

És hogyan hajtja be? egy összegben vagy részletekben? Mennyit ítél meg ilyenkor? Jobb ha már inkább most fizetem?

2013. júl. 10. 11:52
 8/183 anonim ***** válasza:
94%
Ehh, a GYT a gyereknek jár édes mindegy kinek mennyi pénze van. A gyerekről való gondoskodás mind érzelmileg, mind anyagilag mindkét szülő feladata. Nem kellene még egy gyereket szülni a semmire, ha az elsőről sem gondoskodsz.
2013. júl. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/183 anonim ***** válasza:
94%

Aki költözik,annak kell fizetnie a láthatásra az utiköltséget.

Te költözöl,te neked kell megoldani.

Gyesből nem fognak vonni,de utána kamatostul fogják behajtani rajtad.

A gyereknek akkor is kell adni enni,oviba/iskolába járni,stb,ha te nem látogatod..


És szülöd a következőt...szerencsétlen gyerek.

2013. júl. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/183 anonim ***** válasza:
90%

Nem azért kell gyerektartást fizetni, mert a férjed szivatni akar, hanem azért, mert ő a te petesejtedből jött létre. Az egy másik dolog, hogy "anya" létedre nem kötődsz a saját gyerekedhez, és egy másik férfi kedvéért otthagyod a férjednél, ezt inkább nem minősítem.

Miért kéne fizetni az útiköltséget? Te hagytad el a gyereked, oldd meg.

2013. júl. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!