Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi lesz a táppénz, adókedv...

Mennyi lesz a táppénz, adókedvezmény?

Figyelt kérdés
Átlag bruttó 180,000Ft fizetéssel mennyi lesz a terhességi táppénzem és, ebből mennyi adókedvezményre leszek jogosult a magzat után? Köszi előre is. A kalkulátorokat ismerem, de azt pl. nem tudom, hogy mely napokat veszik, a hétvégék is beleszámítanak?
2013. szept. 20. 10:15
 1/9 anonim ***** válasza:

A táppénzed attól függ, hogy dolgozol-e már 2 éve folyamatosan megszakítás nélkül.


Ha igen, akkor a táppénzed kb. bruttó 108 ezer lesz, ami nettóban adókedvezménnyel kb. 101 ezer, adókedvezmény nélkül 91 ezer.

Ha nem, akkor a táppénzed bruttó 90 lesz, nettóban adókedvezménnyel kb. 86 ezer, adókedvezmény nélkül 76 ezer.

2013. szept. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Dolgozom folyamatosan már egy helyen 5 éve. Köszönöm a választ :)
2013. szept. 20. 15:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez azért nem ilyen egyszerű. Függ attól is h tavaly voltál-e betegszabadságon, táppénzen, igazol, igazolatlan távolléten, fizetésnélkülin stb.
2013. szept. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Betegszabadságon voltam kb. 14 napon, igazolatlan nincs.
2013. szept. 24. 10:30
 5/9 A kérdező kommentje:
fizeté snélküli sincs, pihenő napo volt, de arra is jár a fizetés. úgyhogy csak a betegszabi
2013. szept. 24. 10:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Ugyan miért függne betegszabadságtól, vagy táppénztől?
2013. szept. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert ha folyamatosan 5 éve dolgozol, akkor a veszélyeztett terhességi táppénz lesz az alapja a táppénzednek. Ha tavaly voltál táppénzen, akkor azt nem kell figyelembe venni. Továbbá ha kaptál egyéb juttatást (túlmunkadíjat, jutalmat stb.) akkor azt bele kell venni a táppénzalapba. Szóval azért nem egyszerű megmondani h mennyi lesz a táppénz alapod. A családi adókedvezményt szerintem tudod majd érvényesíteni, ha csak magzati kedvezményed lesz. (10.000 Ft)
2013. szept. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A betegszabadságtól pedig azért függ, mert azt bele kell venni a táppénz alapjába, és az ugye 70%, így csökkenti majd a táppénzalap összegét.
2013. szept. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsi elírtam:) Azt akartam írni h az előző év lesz az alapja a veszélyeztetett terhes táppénzednek.
2013. szept. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!