Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy tárgyaljak a munkahelyemm...

Hogy tárgyaljak a munkahelyemmel, hogy a 2. gyerkőcöm születését követően a lehetőségekhez képest a legtöbb juttatásban részesüljek?

Figyelt kérdés

Milyen ellátásban fogok részesülni a második babámmal?(2014. júniusban fog megszületni! )

Jelenleg Gyes-en vagyok kisfiammal (2011.márciusában született). 300.000 Ft volt a bruttó bérem. 2011. márciusától kaptam a TGYÁS-t, majd 2011. augusztus végétől kaptam a Gyed-et, 2 éves korától pedig a Gyest.

Ha bejelentem a a munkahelyemen a pocaklakót, akkor hogy kéne tárgyalnom?

Hogy visszavegyenek papíron és kiveszem a felgyűlt szabijaimat, majd menjek táppénzre? (Kisfiam csak jövő szeptembertől veszik fel az oviba)

Vagy milyen lehetőségeim lesznek?

Elvileg pozitív az ügyvezető hozzámállása, de ha mégsem vesznek vissza, akkor kisfiam 3 éves koráig kapom a Gyes-t, s után a pici megszületéséig milyen státuszban leszek?

A kistesó születése után, mi alapján fogok kapni TGYÁS-t?

Elvileg "csak papíron" vissza tudok menni dolgozni???Azaz ha kiveszem a szabijaimat, majd táppénzre megyek, akkor azzal összejöhet a 180 "ledolgozott" nap, ami a TGYás-hoz kell?

Ha valaki otthon van a témában, lehetőleg konkrétumokkal válaszoljon!!!

előre is nagyon köszönöm!



2013. okt. 24. 16:19
 1/1 anonim ***** válasza:

1. tgyásban, majd gyedben

2. vagy kiveszed a szabikat és utána táppénz, vagy egyből táppénz

3. akár holnaptól is elmehetnél táppénzre, az jóval magasabb összeg, mint a gyed


4. Ha nem vesz vissza, akkor csak a táppénz marad

5. A tgyás alapja mindenképpen a minimálbér kétszerese esetedben

6. a 180 nap nem fog összejönni, mert abba nem számít bele a táppénz, tgyást így is úgyis fogsz kapni, csak 180 bérezett nap híján jóval kevesebbet


tgyásod és a gyeded is a minimálbér kétszeresének 70%-a lesz.

2013. okt. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!