Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha volt 2,5 hónap kihagyásom...

Ha volt 2,5 hónap kihagyásom a munkaviszonyban, akkor lehet, hogy nem is leszek jogosult TGYÁS, GYED-re?

Figyelt kérdés
Idén márciusban szűnt meg a munkaviszonyom (2006-tól volt a munkaviszony, 2008-ban született az első gyermek, 2011-ben a második, nem szakítottam meg a munkaviszonyt, folyamatosan kaptam a gyedet, gyest majd újra gyedet, gyest). Júniusban lett újra állásom (6 órás), és 2014 februárban érkezik a 3. baba. lehet, hogy az a 2 hónap szünet miatt nem kapok juttatást? :-( Köszönöm a segítséget.
2013. okt. 29. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Abban a két hónapban kaptál munkanélkülit nem?
2013. okt. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
sajnos nem :-(. mert kilátásban volt már az új munkahely, csak még a pontos kezdést nem tudtuk.
2013. okt. 29. 19:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, és kapok gyedet, tgyást, csak mivel hoszabb volt a megszakítás mint 1 hónap, ezért nem átlagot vesznek, hanem az új munkahelyen kapott bér alapján kapom, vagyis te is a 6 órás Béred után kapod majd az ellátásokat.
2013. okt. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2012 február és 2014 február között kell lennie 365 biztosított napnak, melyben lehet megszakítás. Neked megvan a szükséges 365 nap. Mivel jelenleg is van munkaviszonyod és ha a szüléskor is lesz munkaviszonyod, járni fog tgyás és gyed is! Csak annyi, hogy az előző munkahelyeden elért kereseted nem számítják bele a tgyás és gyed összegébe, csak a 6 órás béred lesz az alap!
2013. okt. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. és az, hogy okt 21-től táppénzen leszek végig, mennyiben befolyásolja ezt? Illetve, hogy igényelhetem a szülés előtt is 28 nappal a TGYÁst, és ahhoz, hogy kapjak GYEDet is, még élő munkaviszonynak kell lennie, igaz?
2013. okt. 29. 20:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Jobban járnál ha még dolgoznál, mert a táppénz nem számít bérezett napnak és ha nem lesz meg a 180 bérezett napod, akkor nem számolnak átlagbért hanem csak a szerződés szerinti béred lesz a tgyás és gyed alapja. Tehát ha vannak pótlékaid vagy túlóráid, akkor azokat nem ormábele, ha nincs 180 bérezett napod!

Én február végén szülök, de mivel tavaly gyeden voltam még, idén júniustól dolgozok újból, így novemberig végéig, december elejéig dolgozok legalább, hogy "normális gyedet" kapjak. Persze, ha nagyon indokolt a táppénz, akkor is jár majd tgyás és gyed, de lehetséges, hogy kevesebb, mintha lenne 180 bérezett napod!

2013. okt. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, szülés előtt 28 nappal igényelheted a tgyást. Munkaviszonnyal mindenképp rendelkezni kell, mikor a tgyás igényled vagy álláskeresési segélyen kell lenni. De ha a szerződésed határozatlan és írásban bejelentetted a terhességed, akkor nem rúghatnak ki!
2013. okt. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

75%, nincsen igazad, ugyanis NEM a szerződés szerinti bére lesz az alap akkor sem, ha nincsen 180 bérezett napja! Az kizárólag akkor lenne alap, ha kevesebb mint a minimálbér. Kérdező, ha nincs táppénz miatt 180 bérezett napod, akkor a TÉNYLEGES jövedelmed lesz az alapja a tgyásnak (0-179 nap jövedelme, de max. a minimálbér kétszerese) És a kedvezményszabály miatt a gyednek ugyanennyi. Tehát abban igaza van az előző válaszolónak, hogy lehet kevesebb, de abban nincs, hogy nem fognak beleszámítani a nem rendszeres jövedelmek. Viszont, ha a havi bruttód a minimálbér duplájánál kevesebb, akkor mindegy, hogy van, vagy nincs 180 bérezett napod, ugyanannyi lesz a tgyás és a gyed is.


És hogy az alapkérdésre is válaszoljak: a biztosítási időnek nem kell folyamatosnak lennie, így a 2,5 hónap kihagyás a jogosultságodat nem érinti.

2013. okt. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítő válaszokat. A bruttó alapbérem 75.000 ft. Június 1-től vagyok szerződésben, és okt. 21-től táppénzen.
2013. okt. 30. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!