Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hány hónap munkaviszony után...

Hány hónap munkaviszony után jár a GYED? És még milyen juttatások?

Figyelt kérdés
Nyáron kezdtem el dolgozni és jövőre babát szeretnénk, de ha hamarabb leszek terhes, de még dolgozok vagyis terhességem alatt meglenne az az idő akkor járna?

2013. nov. 12. 08:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

[link]

+ családi adókedvezmény 91 napos magzatra.

Ezek a jelen támogatások, de hogy 2014-ban mit vezetnek be azt még senki nem tudja. Amikor már a pocakban a baba akkor kell utána járni, mert addig még sok sok minden változhat, főleg, hogy jönnek a választások is. Az biztos, hogy legalább 1 éved dolgozni kell minden támogatáshoz, de jobba ha 2-3 éved meg van egy munkahelyen.

2013. nov. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülést megelőző 2 évben van 365 nap munkaviszonyod, és a szülés idején is biztosított vagy, akkor jár csak a TGYÁS, majd a GYED. De ebben az esetben nem fogod a gyerek 2 éves koráig kapni, mivel ahhoz legalább másfél év munkaviszony kell. Ha nyáron kezdtél el dolgozni, akkor szerintem még várj egy kicsit, amíg ténylegesen meglesz legalább az 1 év munkaviszonyod.
2013. nov. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az 1 évet mindenképp megszeretnénk várni. Ép azért is kérdeztem, hogy ha 11. hónap munkaviszony alatt esnék teherbe akkor is járna a GYED, de persze folyamatosan dolgoznék amíg lehetséges.

2013. nov. 12. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!