Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha van közgyógyigazolvány a...

Ha van közgyógyigazolvány a kislányom nevére, akkor jár a magasabb családi pótlék is?

Figyelt kérdés

Az én nem odafigyelésem miatt sztem nem jól tetem, hogy lemondtam a magasabb családi pótlékot. 2012.02.15.-től indult újra a közgyógy igazolványunk, én 2012. augusztusától mentem vissza dolgozni. Mivel a fejem ezer felé, sajnos nem néztem meg jól a közgyógyigazolvány lejárati dátumát, és mindvégig azt hittem, hogy a gyerekorvosnál maradt a határozat, amelyben benne van a -tól - ig dátum. Ezért aikor visszamentem dolgozni a családi pótlék összegét visszavetettem az alacsonyabbra, nehogy jogosulatlanul vegyem igénybe, és egyszer csak kérik vissza.

Közben kiderült, hogy a határozat nálam van, és a lejárata 2014.02.15.

Ehhez kapcsolódik a kérdésem : jogosultak vagyunk e a magasabb családi pótlékra, és visszamenőlegesen meg lehet e kérni?


2013. nov. 23. 13:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, jogosultak vagytok rá, de visszamenőleg csak 2 hónapot tudsz igényelni.
2013. nov. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Fordítva függ össze a dolog, mint ahogy az első írja. Közgyógyellátásra addig jogosult a kislányod alanyi jogon,amíg magasabb összegű családi pótlékban részesül(sz). A megállapító hatóságnak (korábban települési jegyző, január 1-e óta járási hivatal ) hivatalból felül kellene vizsgálnia a magasabb összegű családi pótlékra való jogosultság feltételeit, és ha azok már nem állnak fent, mint ahogy a te esetedben sem, akkor a közgyógyellátásra való jogosultságot megszünteti . Gondolom az államkincstártól van határozatod arról, hogy csak a normál összegű csp-t kapod. És az utazási kiskártya sem érvényes már. Egyébként is a magasabb összegű családi pótlékra való jogosultság érvényessége 1 év szokott lenni, utána újabb orvosi igazolást követően állapítja meg az államkincstár a jogosultsági feltételek fennállását további 1 évre.
2013. nov. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!