Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ápolási mellett is jár nekem...

Ápolási mellett is jár nekem a + Gyes?

Figyelt kérdés
Hátha van aki tudja a jogszabályt mi lesz jövőre mert nem találok semmit. GYES meg GYED extra oké. De mi van akkor ha én ápolásin vagyok a sérült gyermekemmel és így születik jövőre a testvére. Nekem is jár + Gyes? Vagy csak az egyiket választhatom majd én?
2013. dec. 30. 19:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem,mert ápolási mellett is lehet 6órát dolgozni és akkor járna a gyed.

Szerintem ápolásira egyáltalán nem vonatkoznak ezek az új törvények. De kérdezd meg az újévben az államkincstárban.

2013. dec. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
4 órába lehet csak dolgozni... de meg fogom kérdezni mindenképp... :)
2013. dec. 30. 19:20
 3/14 A kérdező kommentje:
vagy felvitték már 6-ra csak én nem tudok róla ?:D
2013. dec. 30. 19:21
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon rég óta lehet mellett heti 30órát dolgozni.
2013. dec. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"NEM JOGOSULT AZ ÁPOLÁSI DÍJRA A HOZZÁTARTOZÓ, HA a) rendszeres pénzellátásban részesül, és annak összege meghaladja az ápolási díj összegét, ide nem értve a fentiekben részletezett esetben az ápolási díj folyósítása alatt megállapított ellátásokat, valamint a táppénzt, amelyet az ápolási díj folyósításának időtartama alatt végzett kereső tevékenységéből adódó biztosítási jogviszony alapján - keresőképtelenné válása esetén – folyósítanak, b) szakiskola, középiskola, illetve felsőoktatási intézmény nappali tagozatos tanulója, hallgatója, c) keresőtevékenységett folytat és munkaideje - A NAPI 4 ÓRÁT MEGHALADJA , d ) illetve ha az ápolt két hónapot meghaladóan fekvőbeteg-gyógyintézeti, vagy bentlakásos szociális intézményi ellátásban részesül."



csak én tudtam jól... utánanéztem már hogy 2-en is ezt írtátok... mondjuk igazából nekem mindegy volt mert jól fizető 4 órás melóm van (6-ba se keresnék máshol ennyit) de kíváncsi voltam... így viszont nem vagyok jogosult GYEd-re... hát kíváncsi leszek meg fogom-e kapni a + Gyest...

2013. dec. 31. 11:02
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi történt azóta?

Kapod a gyest ápolási mellett?

Mert ma olvastam,hogy 2014-ben születik testvér akkor elméletileg mindkettő jár.

2014. jún. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
szia :) a testvér megszületett, körbetelefonáltam minden intézményt mit hogy lehet elintézni , ismerősöm az államkincstárba dolgozik ő is utánajárt és azt mondták nem kérhetem, de megoldottuk a kérdést, mivel anyu munkanélküli ő elmegy a lányommal ápolásira a lányommal én meg kapom a tesó után a gyest :) azt mondták így megoldhatom, ebbe senki nem köthet bele :) pont ma voltam bent az ápolási miatt és még egyszer rákérdeztem, ott se hallottak még arról, hogy együtt kaphatnám a kettőt... nem akartam paragrafusokat keresgélni mert így egyszerűbb volt nekem megoldani mint mindenkivel "összeveszni" :)
2014. jún. 5. 14:26
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Köszi a választ:)

Azért bemásolom a linket,hogy ha más is van így és nem tudja úgy megoldani mint Te lássa,hogy van rá paragrafus:)


Tehát,ha 2014-ben születik kistesó akkor utána jár gyes és nem a kettő(gyes és ápolási) különbsége mint régen,hanem teljes értékű gyes és teljes értékű ápolási díj.

Végig kell olvasni az egész oldalt,mert pár mondatban térnek csak ki a 2014-ben születettekre!

Tehát itt lehet olvasni:

[link]


Örülök,hogy talpraesett voltál!!!

:)

Üdv,

2014. jún. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

FONTOS VÁLTOZÁS: A 2014. január 1-től a korábban született gyermek után folyósított ellátások és a 2014 –ben született gyermek után járó ellátások egyidejűleg járnak az alábbiak szerint: A SZÜLŐ A KÜLÖNBÖZŐ KORÚ GYERMEKEI JOGÁN A GYES-T, A TERHESSÉGI-GYERMEKÁGYI SEGÉLYT VALAMINT A GYERMEKGONDOZÁSI DÍJAT (GYED) EGYIDEJŰLEG IS IGÉNYBE VEHETI.


ezt részét mondod? mert itt is csak GYES, TGYÁS, GYed-ről esik szó... (vagy én vagyok vak és nem találom az ápolásit:D)


vagy ezt a részét?

NEM JOGOSULT A GYERMEKGONDOZÁSI SEGÉLYRE AZ, AKI RENDSZERES PÉNZELLÁTÁSBAN RÉSZESÜL KIVÉVE AZ ALÁBBI ELLÁTÁSOKAT: a) gyermekgondozási támogatás, a gyermekgondozási támogatás folyósítása mellett végzett kereső tevékenység után járó táppénzt, baleseti táppénzt, továbbá az 1993. évi III. törvény 43. §-a szerinti KIEMELT ÁPOLÁSI DIJAT vagy az 43/A. §-a szerinti EMELT ÖSSZEGŰ ÁPOLÁSI DÍJAT (ebben az esetben azonban az ápolási díj és a gyermekgondozási segély összege közötti különbözet folyósítható ápolási díj jogcímen


mert itt viszont csak a különbözet jár, a GYES és Ápolási összege között, tehát alapból a pénzem csak annyi lesz megint mint az ápolási és felesleges váltani...


vagy melyik részére gondolsz?

2014. jún. 6. 07:56
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia,

Erre gondoltam.

Mert ezek így egymás után vannak írva:

NEM JOGOSULT A GYERMEKGONDOZÁSI SEGÉLYRE AZ, AKI RENDSZERES PÉNZELLÁTÁSBAN RÉSZESÜL KIVÉVE AZ ALÁBBI ELLÁTÁSOKAT: a) gyermekgondozási támogatás, a gyermekgondozási támogatás folyósítása mellett végzett kereső tevékenység után járó táppénzt, baleseti táppénzt, továbbá az 1993. évi III. törvény 43. §-a szerinti KIEMELT ÁPOLÁSI DIJAT vagy az 43/A. §-a szerinti EMELT ÖSSZEGŰ ÁPOLÁSI DÍJAT (ebben az esetben azonban az ápolási díj és a gyermekgondozási segély összege közötti különbözet folyósítható ápolási díj jogcímen ) b) a társadalombiztosítási nyugellátást, a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló törvény szerint társadalombiztosítási nyugellátással egy tekintet alá eső ellátást, a Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány által folyósított ellátásokról szóló kormányrendelet alapján folyósított ellátást, a Magyarországon nyilvántartásba vett egyháztól egyházi, felekezeti nyugdíjat, a korhatár előtti ellátást, a szolgálati járandóságot, a balettművészeti életjáradékot, az átmeneti bányászjáradékot, továbbá a rehabilitációs járadékot, rokkantsági járadékot, a megváltozott munkaképességű személyek ellátásait, a bányászok egészségkárosodási járadékát; FONTOS VÁLTOZÁS: A 2014. január 1-től a korábban született gyermek után folyósított ellátások és a 2014 –ben született gyermek után járó ellátások egyidejűleg járnak az alábbiak szerint: A SZÜLŐ A KÜLÖNBÖZŐ KORÚ GYERMEKEI JOGÁN A GYES-T, A TERHESSÉGI-GYERMEKÁGYI SEGÉLYT VALAMINT A GYERMEKGONDOZÁSI DÍJAT (GYED) EGYIDEJŰLEG IS IGÉNYBE VEHETI. A GYERMEKGONDOZÁSI SEGÉLYRE VALÓ JOGOSULTSÁG EGYIDEJŰLEG LEGFELJEBB KÉT GYERMEKRE TEKINTETTEL ÁLLHAT FENN.

2014. jún. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!