Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 28 nappal előbb igényelt...

28 nappal előbb igényelt Tgyást nem csak akkor utalják el ha már megszületett a baba? Tudtommal be kell mutatni hozzá a születési anyakönyvi kivonatot.

Figyelt kérdés
Dec. 24-től igényeltem, Jan. 20-ra voltam kiirva, és megkaptam dec 24-től jan. 31-ig ( de ez igy akkor sem a teljes összeg, ezért sem értem) . Lehet azért mert év vége volt?
2014. jan. 21. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha előtte igényled, akkor megkapod előtte. Jól kaptad .

A szükséges papírokat pedig utólag kell bemutatni

2014. jan. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jól kaptad.


Akkor utalják csak a baba születése után, ha a munkáltató az általa kitöltendő igazoláson jelzi, hogy a munkaviszonyod határozott idős, és a tgys alatt meg fog szűnni a munkaviszonyod (azért nem utalnak addig, mert a szülés időpontja a jogosultság szempontjából fontos)

2014. jan. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jól kaptad, neked a 168 nap dec. 24-től kezdődött, nem a szülés napjától. Ha 28 nappal előbb igényled, akkor az igénylés napjától küldik ki. Nem teljes összeg, mivel dec. 24-től dec. 31-ig lett kifizetve.
2014. jan. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben , köszi mindenkinek, viszont most kaptam egy végzést hogy 15 napon belül mutassam be a baba születési anyakönyvi kivonatát, akkor ez most mi? Amit ki küldtek pénzt az járt jogosan , viszont a továbbiakban nem ha csak be nem mutatom , ha már megszületett? Mert ugye csak akkor tudom ha már kibujt :)
2014. jan. 23. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!