Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A vállalkozó nagymama vagy a...

A vállalkozó nagymama vagy a 8 órában bejelentett apuka elmehet gyesre, hogy nekem megmaradjon az ápolási segély?

Figyelt kérdés
A párom kamionozik, de 8 órára van bejelentve. Nem vagyunk házasok, apaságival lesz a nevén a kicsi. Nem lakunk egy lakcímen sem hivatalosan, ő az anyjáékhoz van bejelentve. Elmehet valamelyikőjük gyesre?
2014. jan. 23. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Elvileg ha nem egy lakcímen laktok, akkor igen, elmehet valamelyikőjük. De ehhez részedről kell valamilyen nyilatkozat, amiben kijelented, hogy lemondasz annak a gyermeknek a felügyeletéről, aki után a gyest igénylik, hozzá kell bejelenteni a gyermeket, és így mivel hivatalosan ő neveli, ő kapja utána a gyest, te pedig kaphatod a másik gyermek után (aki hozzád van bejelentve) az ápolási segélyt.


Jól értettem, hogy két gyermekről van szó, ugye?

2014. jan. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Félig igen :) Én most nagymamám után kapom az ápolási segélyt, mivel én ápolom. Nincs elég munkaviszonyom, így csak gyesre lennék jogosult és csúnya mód szeretnék a legjobban kijönni. Van egy 3 évesünk, én és a gyerek anyukámhoz, a párom aki a gyerekek apja az ő anyjához van bejelentve. Együtt lakunk, de ez hivatalosan sehol nem szerepel. Hivatalosan én egyedülálló anyuka vagyok. Így érted? :)
2014. jan. 23. 18:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, értem. Hát ezzel kapcsolatosan azért mélyebben utána kell járni. Hiszen egy újszülött csecsemő gondviseléséről kellene lemondanod, és a párod lenne a gyámja úgy, hogy közben teljes állásban dolgozik. Ez így nehezen kivitelezhető. Megeshet, hogy felülvizsgálnak, gyámügyet küldenek, akármi. Szóval nézz utánna mélyen jogszsbályokban, érdeklődj a MÁKnál.
2014. jan. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm.
2014. jan. 24. 19:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Sikerült megtudnod valamit?Hasonló helyzetben leszek én is ezért kérdezem:)

2014. jan. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szia! Igen, apuka elmehet de csak a gyerek 1 éves korától :/ Nekem viszont olyan megoldás kellett volna, hogy a kezdettől fogva más legyen gyesen. De így akkor nem lehet.
2014. jan. 30. 11:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Oh:(

Pedig azt olvastam,hogy apa is mehet akár szülés után egyből gyesre.

Most akkor nem értem:(

2014. jan. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én fél évet tudok, szerintem a gyerek fél éves korától lehet gyesen apa, de csak akkor, ha egy lakcímen laktok egy családként. Ha külön címen laktok, akkor mindenképpen valamilyen lemondó nyilatkozat kell, miszerint apára bízod őt az első perctől kezdve, és te nem akarod nevelni. Más lakcímen szerintem csak így lehet, és ez esetben lehet vele apa gyesen az első naptól fogva, mivel ő lesz hivatalosan az egyetlen gyámja.
2014. febr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát ez az:)

A sok törvénymódosítás miatt az ember már azt sem tudja,hogy jelenleg mi van törvényben:(

2014. febr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!