Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikortól született babáknál...

Mikortól született babáknál jár a gyes/gyed a fizetés mellé?

Figyelt kérdés
Jól tudom hogy csak az idén született babáklnál van ez?
2014. jan. 25. 21:41
 1/4 Jégtánc ***** válasza:
100%
1 éves kora után dolgozhatsz gyed,gyes mellett teljes munkaidőben.Nem csak azokra vonatkozik akik idén szültek,szülnek.
2014. jan. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kivételesen azt mondom kár:( Nagyon kár:( Tehát ha tavaly születettt a baba akkor is mehet z anyuka dolgozni? Csak el kellett mulnia 1 évesnek.
2014. jan. 25. 21:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, ez miért baj?

Van aki kihasználja, van aki nem.

2014. jan. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azért baj,mert keresztanyukám sokáig dolgozott a rendőrségen mint takaritónő.(S ilyen mindenfélét csinált,nehéz fizikai munkát is csinált)S most sikerült elhelyezkednie egy oviban mint dajka.(zárt hely,kulturált körülmények,gondolom látjátok a különbséget a 2 hely közt)Onnan el kellett jönnie.


Azonban most hogy ezt bevezették szeptemberben jönne vissza akinek a helyére felvették. Igaz ez csak 4 óra,de több mint a semmi. S most nem tudjuk mi lesz vele hol fog tudni dolgozni. Most 32ezret kap egy hóban,nem sok de több mint a semmi. Ha nem a szüleivel élne,akkor már éhen halna szinte mert ebből össz a csekkek egy részét fizeti és el is megy.. Megélni nem lehet.


Én is anyuka vagyok,szóval örülnék én is majd egy munka lehetőségnek:) Nem irigylem az anyukáktól a gyed,gyes melletti munkavégzést.Érettségije sajnos nincs,csak eg yszakmája,amiben már eü okok miatt már nem szeretnénk ha elhelyezkedne.

2014. jan. 26. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!