Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jar-e GYED, ha most nincs...

Jar-e GYED, ha most nincs munkaviszonyom, de a szules idopontjat megelozo 2 evben megvan az 1 ev? Hol kell igenyelni, ha nem a munkaltatonal?

Figyelt kérdés

2014. febr. 25. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a szülés időpontjában is biztosítottnak kell lenned.
2014. febr. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyed egyik feltétele a 365 nap, a másik viszont, hogy a szülés napján is legyen munkaviszonyod, vagy az a szülés előtt max 42 nappal szünjön meg. Tehát ha neked nem lesz munkaviszonyod a szülés napján, akkor sajnos nem fog járni a gyed, csak a gyes.
2014. febr. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a szülést megelőzően menj el álláskeresési támogatásra, ha jogosult vagy rá. Az beleszámít a biztosítotti időbe.
2014. febr. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! jujj ez nagyon nem jó hír :S március 11-ig jár az álláskeresési járadék, bejelentkeztem, és utána derült ki a baba. most meg már nem valószínű, hogy felvegyenek bárhová is...
2014. febr. 25. 13:16
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sajnos nem fog járni gyed, ha a szüléskor vagy a tgyás igénylésekor nem lesz munkaviszonyod vagy nem részesülsz álláskeresési támogatásban. Ilyenkor gyest tudsz igényelni, ha nem helyezkedsz el.
2014. febr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom mennyire megbízható infó, de én kicsit máshogy hallottam. Nyáron fog megszűnni a munkahelyem, ahol már 6 éve dolgozom, viszont pont azelőtt kezdtünk próbálkozni a baba dologgal, amikor bejelentették a csődöt. A személyzeti osztályon nekem azt mondták, hogy ne aggódjak, mert bár TGYÁS-t nem kaphatok majd, de ha befizetem magam után a TB-t azokban a hónapokban amikor már nem dolgozom, akkor GYEDre jogosult leszek az utolsó fizetésemet véve alapul. Lehet, hogy ez az enyém kicsit más eset, vagy nem tudom, de nagyon remélem, hogy ez tényleg így van! Te is érdeklődj utána hivatalos helyen inkább, az a biztos!
2014. febr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha Tb-t fizeted magadnak az még nem minősül biztosítotti jogviszonynak, ergó nem jár gyed:(
2014. febr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló cipőben járok én is. Az lenne a leghelyesebb, ha kérnéd most az álláskeresési járadék szüneteltetését, és újra kérnéd akkor amikor már tudnád igényelni a TGYÁS-t. Nem írtad, hogy mikorra vagy kiírva, ez sokat számít. A TGYÁS-t a kiírt szülés előtti 28. naptól igényelheted. Az a lényeg, hogy ezen a napon biztosított legyél, de ez akkor is adott, ha a biztosítás megszűnését követő 42 napon belül szülsz. Ezen az oldalon utána tudsz olvasni: [link]
2014. febr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23%
Akkor lehet átvertek engem is? Na szép lenne! A HR azt mondta, hogy a cég csak a TGYÁSt állja, mert a GYEDet az OEP fizeti amúgy is, csak azért a cég utalja, mert TB kifizető hely is egyben. Na megyek és rájuk borítom az asztalt, ha ez igaz!
2014. febr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Nekem úgy rémlik, hogy így tanultam TB jogból. De azért kérdezz utána, simán lehet, hogy rosszul emlékszem.
2014. febr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!