Mit tudok igénybe venni egyedülálló anya ként tartósan beteg gyermekemre tekintettel?

Figyelt kérdés

Fiam 6 éves óvodás, autizmus spektrum zavara van. Emelt összegű családi és gyes az, amit jelenleg kapok (48.950.-)

Mit tudnék még igénybe venni? Csak a magasabb családi pótlék jár? És ez utóbbihoz mit kell beadnom az államkincstárnak? Vagy hogyan igazolom, hogy egyedülálló lettem? Köszi a válaszokat.


2014. ápr. 23. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyedül állóknak magasabb a tartós beteg gyerek után járó családi pótlék is, nem tudom melyiket veszed igénybe.

Más sajnos nem jár. Esetleg rendszeres gyermekvédelmi támogatást tudsz még kérni az Önkormányzatnál, ha még nem kérted.

2014. ápr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Gyest és emelt összegű családit kapok, egyedül állónak 2600 ft-tal több így az ellátás, azt tudom. A rendszeres gyermekvédelmit még nem kértem, nem tudod, azt milyen időközön ként adják és mennyi az összege? Köszönöm.
2014. ápr. 23. 14:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Évente két alkalommal 6000Ft Erzsébet utalvány, illetve akkor ingyen óvodai iskolai érkezés jár. De ennek megítéléséhez nézik a a munkabéred a gyest, családit gyerektartást mindent.
2014. ápr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, az egy főre eső jövedelem nem haladhatja meg a 38 vagy 39 ezer Ft-ot.
2014. ápr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lakásfenntartási támogatás,ingyenes ovoda,kozgyogy,ingyenes utazási igazolvány! Az egyedülállohoz csak ott kitoltesz egy papirt!
2014. ápr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!