Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2014 júl 04re várom a 2....

Banita55 kérdése:

2014 júl 04re várom a 2. gyermekemet. GYESen vagyok az elsővel aug-ig. Munkaviszonyom nem szűnt meg. Mennyi lesz a TGYÁS-GYED összege a 2. gyerek után? Igényelhetem 28nappal a szülés előtt a TGYÁSt, TGYÁS mellett megkapom-e a GYESt az 1. gyerek után?

Figyelt kérdés

#TGYÁS #második gyerek #Gyesbe szülni
2014. máj. 12. 13:33
 1/3 aHermann ***** válasza:

Szia!

Elég kevés lesz, mivel sokat voltál Gyesen. Még nem késő egy kicsit javítani a helyzeteden. Vedd fel a kapcsolatot a munkáltatóddal, hogy vegyen vissza állományba. Vagy vedd ki a felgyülemlett szabikat, vagy írasd ki magad táppénzre. Emellett a Gyes-t is kaphatod a nagyobb után. Ezt kellett volna csinálnod, amikor kiderült, hogy jön a baba.

2014. máj. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha 28 nappal korábban veszed igénybe a tgyást, akkor a gyest le kell mondani addig, míg a baba meg nem születik, mivel még nem született meg, így a 2 ellátás nem jár egyszerre, én is így voltam. Majd a gyest visszamenőleg igényled meg, vagy a szülés napjától mész tgyásra és akkor nem kell lemondani a gyest!

A tgyás alapja a szerződés szerinti béred lesz, a gyed alapja, ha több mint 180 napot vagy gyesen, akkor a minimálbér, ha kevesebb mint 180 napot vagy gyesen, akkor szintén a szerződés szerinti béred!

2014. máj. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 12. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!