Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szeptemberben lejár a GYED-em,...

Ancsuka0501 kérdése:

Szeptemberben lejár a GYED-em, de már várandós vagyok megint? A munkahely mondta, hogy az járható út, hogy vissza vesznek szabira 1hónapig aztán mehetek táppénzre?

Figyelt kérdés

Az odáig rendben is van, csak akkor kötelesek az előző fizummal visszavenni?? Mert az nem minimálbér volt.(egy kicsivel több)

És akkor hogyan számolják a következő GYED-emet??

És szabi alatt nem küldhetnek el ugye??


2014. aug. 2. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, igy jarsz a legjobban! Ugyanis, szabidra a regi fizu jar, tappenz, tgyas, gyed ugyanugy az utolso ledolgozott teljes eved utan kapod, ahogy az elso babanal is. Tehat ujra ugyanazt megkapod mint eloszor.
2014. aug. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos. Én megkaptam visszamenőleg a fizetésemelést, ami gyed alatt járt volna. Így mikor visszamentem dolgozni, a megemelt béremmel vettek vissza és már a felhalmozott szabikat is az új béremmel kaptam.

Első gyerekemmel bruttó 113 ezerrel mentem el szülni, a következővel már 126 ezerrel és én is terhes voltam, mikor kivettem a szabikat és dolgoztam is terhesen, hogy meglegyen a 180 napom. Így, én többet kaptam a másik babára, mivel megkaptam a fizuemelést visszamenőleg.

Szabi alatt nem küldhetnek el terhesen, védve vagy.

2014. aug. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gabszem ***** válasza:
igy jársz a legjobban! igy ugyanannyi TGyást és Gyed-et fogsz kapni mint az első babánál
2014. aug. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezeket a megnyugtató, és hasznos válaszokat!!
2014. aug. 3. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!