Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Megteheti a munkáltatóm, hogy...

Megteheti a munkáltatóm, hogy nem engedi kivenni a benntmaradt szabikat?

Figyelt kérdés
A gyed lejárta után szerettem volna kivenni 20 napnyi szabit gyes mellett, majd utána TGYÁS-ra menni, mert jön a kistesó, de a munkáltatóm azt mondta, hogy nem engedi meg! Megteheti ezt? Azt mondta, hogy a legjobb esetben is csak 4 órában tud alkalmazni (eddig 8 órában voltam), ha akarom 4 órába visszamehetek 20 napra dolgozni, de szabit nem ad ki...
2014. aug. 26. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem ki kell adja, de ha 4 órába mész vissza, akkor a 4 órás béred lesz a tgyás és gyed alapja.
2014. aug. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem teheti meg. Először is írásban közöld vele, hogy terhes vagy és megszakítod a fizu nélküli szabid xy naptól (törvényileg min. 30 nappal előtte kell benyújtani). Ilyenkor a munkáltatónak nincs mérlegelési lehetősége, hogy kiadja vagy sem csak elfogadja a döntésedet. Persze ebben a "levélben" közölheted is, hogy mivel terhes vagy a szabi lejárta után táppénzre mennél (ha a szülés előtt akarod a tgyást kivenni nem jár együtt a gyes+tgyás, ilyenkor a gyesről le kell mondani). Ilyenkor kapod együtt a gyes + táppénzt, majd a szülés napjától a tgyás+gyest. Fontos, hogy a felgyűlt szabidra a szerződés szerinti béredet kell megkapnod!!!! Az hogy utána csak 4 órában venne vissza már téged nem érint, hiszen úgysem mennél vissza dolgozni effektíve :)
2014. aug. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Előző voltam, ha nagyon kekeckedve, mond, hogy voltál ügyvédnél tisztában vagy a dolgokkal. Ezt már annyira nem szokták szeretni a munkáltatók. Vagy mondd, hogy jó akkor kérsz állásfoglalást a megfelelő szervektől (munka törvénykönyve véd téged). Ezt szintén nem szokták szeretni a munkáltatók. Tudod aki tisztában van a dolgokkal inkább hagyják. Nekem is így volt, de az alap számolásánál, mondtam, hogy én úgy tudom ..... alapján kell kiszámolni, először nem úgy akarták (ez kb 15 ezer különbség lett volna havi szintén), de elküldtem a hivatkozásokat és megemlítettem, hogy akkor kérek állásfoglalást az oeptől és az ngm-től is (tb szakértő egyébként előtte leírta nekem ezeket, bár ezt ugye nem közöltem velük, hogy honnan vagyok ilyen "okos"), aztán szóltak, hogy nem kell fellebbezés meg állásfoglalás majd ők utána kérdeznek. Másnap már jött is az e-mail, hogy igen nekem van igazam, korrigálnak és ezután így számolnak :) Tudod egy ellenőrzésnek egyik cég sem örül.
2014. aug. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!