Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kaphatok Gyest ha az önkormány...

Kaphatok Gyest ha az önkormányzat fizeti a Tb-m?

Figyelt kérdés
2014. aug. 26. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
A GYES alanyi jogon jár.
2014. aug. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Az önkormányzat milyen címszó alatt fizeti a tb-det? Mert én pl aktívkorúak ellátását kaptam de a gyerek születésével az automatikusan megszűnt és a Gyes-ből vonják.
2014. aug. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Az önkormányzat milyen címszó alatt fizeti a tb-det?"

Az is lehet szociálisan rászorult, aki nem kap semmilyen segélyt, mert mondjuk ugye az aktív korúak ellátását is úgy ítélik meg, ha legalább 1 éve munkanélküli valaki, viszont ha munkanélküli, akkor nyilván a TB-jét nem tudja miből kifizetni, így kérheti segélytől függetlenül, hogy szociális alapon az önkormányzat fizesse a TB-jét. Tehát ehhez nem kell semmilyen ellátást sem kapni sehonnan.


És kedves kérdező!

A Gyes alanyi jogon jár, tehát igen, kaphatsz Gyest. És onnantól fogva már nem az önkormányzat fogja fizetni a TB-det, hanem mivel gyesen leszel, így eü ellátásra is jogosult leszel.

2014. aug. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, semmi rosszat nem akartam, csak azt "mondani", hogy a Gyes-ből vonják majd ezután a tb-t. Sajnálom ha félreérthető volt.
2014. aug. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves 2-es!

Én arra reagáltam, de nem én pontoztalak le amúgy, hogy csodálkoztál, hogy milyen címen fizeti az önkormányzat neki a TB-jét. Mert neked annak idején azért jár, mert kaptál ellátást. És erre írtam azt, hogy aki semmilyen ellátást nem kap, de szociális rászorult, annak fizeti az önkormányzat a TB-jét. Szóval a szociális rászorultság címén fizetik neki a TB-t.

2014. aug. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!