Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit tehetek, ha a munkáltatóm...

Mit tehetek, ha a munkáltatóm nem akar foglalkoztatói igazolást adni?

Figyelt kérdés
30 hetes terhes vagyok,aug.12.-e óta terhes táppénzen vagyok,viszont most elköltözünk elég messzire,és a táppénzes papírjaimat én szeretném elküldeni az oep-hez.Felhívtam őket,azt mondták,hogy foglalkoztatói igazolást kell kérnem a munkáltatótól.A munkáltatóm (aki mellesleg nagyon mocskos szemét ember) erőszakoskodik,hogy nem kell semmiféle igazolás,elég ha simán elküldöm a tp-és papírokat az oep-nek! Másodszor is felhívtam az oep-et,ahol másodjára is mondták,hogy kell a fog.igazolás! Mit tudok tenni,ha nem ad igazolást? Nekem viszont van 1 hetem ezeket elintézni,mert utána elköltözünk,és 160km-ről ezt nem tudnám egykönnyen megoldani.
2014. szept. 26. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Fenyegesd meg munkaügyi bírósággal.
2014. szept. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Küldd el azokat a papírokat, amik megvannak es irj melle egy levele, hogy a munkaltato nem adja ki X iratot. Tértivevenyes ajanlott kent küldd, ok majd kimennek es beszerzik a papírt.

Ket dolgot vegyél figyelembe: az egyik, hogy a táppénzt a munkáltatódnak kellene intéznie, nem neked, a masik, hogy ha az OEP-et ki küldöd hozza, nem lesz munkahelyed, ahova visszamehetsz majd, mert ki fog rúgni

2014. szept. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem is akarok "ezekhez" visszamenni,csak ezeket a dolgokat én akarom elintézni,mivel elköltözök,és 160km-ről egyszerűbb,h én egyből az oepnek küldöm a tp-és papírokat,nem a munkáltatómnak,aki ugyanúgy elküldi az oepnek.Másrészt nem bízok bennük.Kössz a válaszokat :-)
2014. szept. 26. 13:33
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Én odaállítanék a munkáltatómhoz,akár a férjemmel vagy anyámmal akim van és megmondanám hogy jöttem a papírèrt és addig nem tágítanèk míg ide nem adná.
2014. szept. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hiaba, utolso, ugyanis a munkaltato nem koteles ezt kiadni neki.a táppénzt a munkaltato intézi
2014. szept. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!