Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miből számolják nekem a...

Miből számolják nekem a tgyást és a gyedet? Májustól dolgozok előtte gyesen voltam. Ha táppénzre megyek decembertől akkor kevesebb lesz a juttatás?

Figyelt kérdés

2014. okt. 24. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:

a gyerekszületés kiírt időpontjától számítva visszafelé két éven belül a gyes időt nem néve, van 365 nap biztosított jogviszonyod?


pl ha márc-ban szülsz, májusi kezdetű m.viszonyt nézve 10 hónapod megvan

ehhez még kell 2 hónap gyed, tehát 2013 márciusa, áprilisa még gyed volt és nem gyes, akkor jogosult vagy tgyásra, gyedre és az utolsó munkabéred lesz az alapja. AZTHISZEM a táppénz összege nem húzza le, azt nem nézik.


ha az a maradék két hónapod gyes volt, akkor nem vagy jogosult, esetleg méltányossági alapon kérheted. de, és megint csak AZTHISZEM akkor passzív tgyáson, passzív gyeden leszel,ami az esetleges megint egy következő gyerekre nézve nem fog a biztosítási időbe számítani, de még nyugdíjba sem, munkanélküli segélybe sem időként.

2014. okt. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.2011 máj.1 -én született a kislányom.2013 máj 1-től voltam gyesen.Akkor jól értelmezrem hogy kapom mindegyiket akkor is ha táppénzre megyek dec.-től.

2006-tól dolgozok a cégnél

2014. okt. 26. 09:42
 3/6 anonim ***** válasza:

jól "kicentizted" :)


mert ha 2015 máj 1 előtt szülsz, pl 2015 jan-ban, febr-ban, márc-ban, ápr-ban, akkor még a 2013-as jan-i, febr-i, márc-i, áprilisi gyed hozzászámolódik a munkaviszonyban eltöltött idődhöz, viszont máj utáni szüléssel meg már gyedidő nélkül is meglesz az 1 év munkaviszonyod.


előlről hátulról is be vagy biztosítva :)


a táppénzt, hogy nem számít bele az összege, itt a gyk-n olvastam, egy eléggé tudatos hozzászólótól, szóval valszeg tényleg nem húzza le.

2014. okt. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) még nem vagyok kismama majd jövő héten kapok tüszőrepesztő szuritaztán meglátjuk.
2014. okt. 26. 19:32
 5/6 anonim ***** válasza:
sok sikert a babához !:)
2014. okt. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi aranyos vagy :)
2014. okt. 26. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!