Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kapok gyest vagy gyedet ha...

Monyk kérdése:

Kapok gyest vagy gyedet ha külföldön dolgoztam?

Figyelt kérdés
Na a helyzet az, hogy külföldön dolgoztam 3 évet, most hazaköltöztem. Jelenleg munkanélküli vagyok. Ahhoz hogy kapjak Gyest dolgoznom kell 365 napot vagy beleszámít a külföldi munka (Írország) illetve a munkanélküli?

2014. okt. 27. 00:25
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Nem vagyok benne biztos, nem néztem utána, de szerintem, mivel EU tagállam, az ottani munkaviszony számít itt is.
2014. okt. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kinti munkaviszony nem számít bele a gyed igénylésbe, csak gyesre leszel jogosult.
2014. okt. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nulláról indulok? Kérdeztem amúgy csak nem értettem. Valami olyasmit mondott a hölgy hogy biztosítási jogviszonynak számít a kinti munka de a jövedelem nem számít. Szval nen értem :S
2014. okt. 27. 10:53
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem úgy értette, hogy a TB-d biztosítva van arra az időre is (mert ugye azt fizetni kell abban az esetben is ha mondjuk munkanélküli vagy és nem kapsz már ellátást, és ha van olyan időszak mikor nem volt rendezve, akkor az behajthtó elévülési időn belül), és a szolgálati időbe is bele számít, de a gyed igénylésnél nem veszik figyelembe.

Szóval csak gyes-t fogsz kapni, ami nem egy nagy összeg.

2014. okt. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Beleszámít a 365 napban a kinti munkaviszony, de a szülést megelőző 2 év időszaka. A jövedelmet nem veszik figyelembe, vagyis, az idő beleszámít, de az hogy mennyit kerestél az nem, ezért kell itthon is biztosított jogviszonyt létesíts, hogy az itthoni jövedelmedből tudjanak alapot számolni, vagyis itthon mindenképp kell bejelentett munkahely, hogy kaphass tgyást és gyedet, de nem kell itthon 365 napot dolgozz, mert a külföldi munkahelyen töltött idő is beleszámít!
2014. okt. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szuper! Köszönöm a választ!
2014. okt. 27. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!