Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi a teendő ilyenkor? Táppénzr...

Mi a teendő ilyenkor? Táppénzre mehetek?

Figyelt kérdés
Kislányom december végén tölti be a 3. életévét. Úgy néz ki jön a második babánk. December 30-tól elmehetek megint táppénzre? Mi a teendő ilyenkor? Félek, hogy megszüntetik a munkaviszonyomat ha bjelentem, hogy megint terhes vagyok.
2014. okt. 28. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:
ha lesz munkaviszonyod, akkor mehetsz táppénzre a gyes lejártát követően.
2014. okt. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Persze, ha a munkaviszonyod továbbra is fennáll, akkor mehetsz táppénzre. A munkáltató nem rúghat ki terhesség alatt, védve vagy.

De, előbb vedd ki a felhalmozott szabikat és úgy menj táppénzre. Vagy, akár dolgozhatsz is, nem rúghat ki.

Ha dolgozol, elképzelhető, hogy kapsz egy új munkaszerződést, amiben esetleg béremelést is kapsz. Mikor én a gyed lejárta után mentem vissza dolgozni, akkor visszamenőleg megkaptam a béremelést is. Ekkor már terhes voltam a 3. babámmal, de mivel visszamentem dolgozni, így vele a tgyásomat és a gyedemet az új béremmel számolták. Főleg, ha tudsz 180 napot dolgozni, akkor újból átlagbért számolnak.

Mindenképp jobb lenne dolgoznod, hiszen jövőre szülsz és ha nem lesz 180 bérezett napod, akkor a gyed összegénél nagyon rosszul járhatsz, mivel több mint fél évet voltál gyesen és így ebben az esetben a gyed alapja a minimálbér lesz, ha rögtön táppénzre is mész.

Viszont mindenképp védve vagy, nem rúghatnak ki.

Azzal is számolj, hogy a táppénzed sem lesz sok, kevesebb lesz mint a gyeded, mert az lesz az alapja, ami a gyed alapja volt, viszont csak 60% bruttóban.

2014. okt. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!