Jár nekem valami?

Figyelt kérdés
2011 óta vagyok/voltam munkanélküli, az önkormányzattól kaptam/kapom a havi 22800 Ft-ot, és évente 3 hónapot dolgoztam közmunkásként. A biztosításom folyamatos volt eddig. De. Tavaly volt szerencsém október 15.-én egy trafikban elhelyezkedni, de nem bírtam a folyamatos, szinte minden napos 12 órát és stresszt (ja, meg a kedves tolvajokat) és idén május 31.-én felmondtam, és most újra a 22800-at kapok az önkormányzattól. Rá egy hónapra terhes lettem, most 20 hetes vagyok. Kiakartam számolni, hogy mi jár nekem, de nem tudom, hogy most ilyenkor mit kell számolni, az is beleszámol, hogy az önkormányzat által vagyok biztosított, vagy nem számít semmi, mert nem volt x számú napom a trafikban és hogy már nem dolgozok ott? Valaki tud segíteni? Nem nagyon értem ezt az egészet. Fogok egyáltalán kapni valamit? Vagy jól megjárom, hogy a stresszes munka közben nem akart megfoganni a gyerek, csak akkor amikor igazán nem vártuk?

2014. nov. 11. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
a 22.800-as aktív korúak segélye(lehet most máshogy hívják)az nem számít bele a biztosítotti időbe, azt kell nézni amúgy, hogy a kiírt naptól visszafelé 2 éven belül, tehát, ha 2015 márc-ra vagy kiírva, akkor 2013 márciusától megvan e a sok 3 hónappal, meg a mostanival 365 napod ÉS valahova jelentesd be magad, mert ha szülés napján nem vagy biztosított(nem önkorm.által!)akkor nem kapsz csak gyest
2014. nov. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25000 ft körül gyes 12000 csalàdi pòtlèk ès a fèrjed ha dolgozik igènybeveheti a terhessèg 91. napjàtòl 10000ft adòkedvezmènyt.
2014. nov. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Gyesre vagy jogosult, ami 25 ezer forint.

Na, meg persze a családi pótlék. Ha párod dolgozik és a férjed, akkor kérheti magzati időre is az adókedvezményt, ha elmúltál 91 napos, mármint a terhességed. Ha nem a férjed, akkor a baba születése után kérheti.

2014. nov. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. nov. 12. 07:55
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
3-as. Mi nem vagyunk házasok, és én 12 hetes terhes voltam mikor párom igényelte az adókedvezményt. Azóta is Ő a kedvezményezett.
2014. nov. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt hogyan lehet kérni?
2014. nov. 13. 10:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak aztán ki ne derüljön, hogy a párod nem a férjed és úgy kérte a kedvezményt. Mondjuk, ha jövőre megakad a bevallása a párodnak a NAV-nál, akkor majd könyöröghettek részletfizetésért, mert megbüntetnek, vagyis a párodat. Jogszabályban van, hogy ha a felek nem házasok, akkor csak anya kérheti az adókedvezményt a magzatra vagy ha anya nem kéri, akkor az apa a gyerek születése után adóbevalláskor egy összegben visszakérheti a magzatra járó részt is, csak az a lényeg, hogy a gyerek szülessen meg. Sajnos sok munkáltató nem ismeri a jogszabályokat, de még a könyvelők sem, nem foglalkoznak vele, csak akkor van koppanás, mikor jön az ajánlott levél a NAV-tól, persze van aki megússza sajnos, de én nem kockáztatnék, mert mindenképp megkapja az illető a pénzt, csak nem havonta, hanem egy összegben.
2014. nov. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a figyelmeztetést, de nem akartam ész nélkül kérvényezni, csak tudni szerettem volna merre induljak el. Elnézést, ha félreérthető voltam.
2014. nov. 13. 15:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!